Донецькі урологи спростовують інформацію про проведення незаконних операцій із трансплантації нирок, що їх буцімто тут проводив «чорний трансплантолог» з Ізраїлю Міхаель Зіс. Хоча присутність згаданого медика з сумнівною репутацією на окремих операціях громадян Ізраїлю донеччани не заперечують. «У нас були пацієнти з Ізраїлю, — розповів журналістам директор Донецького центру трансплантації нирки Віктор Денисов, — ми виконували донорські трансплантації, і Міхаель Зіс був як супроводжуюча особа, перекладач, і нічого більше. Ніяких лікарських маніпуляцій він не робив».
Саме такою виявилася реакція на повідомлення «Німецької хвилі» про «донецький слід» «чорних трансплантологів». Посилаючись на дані прокуратури та поліції Ізраїлю, стверджувалося, що більшість незаконних операцій були зроблені саме в Донецькому центрі трансплантації нирки. А здійснював їх буцімто безпосередньо хірург Міхаель Зіс, якого в Ізраїлі позбавили ліцензії на здійснення медичної діяльності.
На думку донецьких лікарів, подібні чутки, що мають спровокувати скандал навколо лікувального закладу, виникли неспроста і мають ознаки недобросовісної конкуренції. Починаючи з 1994 року, в Донецькому центрі зроблено 555 відповідних операцій. В останній час до послуг тутешніх фахівців усе частіше вдаються й пацієнти з–за кордону — зареєстровано більше двох десятків таких випадків. Роблячи такий вибір, мешканці інших країн насамперед віддають належне професіоналізму тутешніх лікарів. А ще на користь Донецького центру трансплантації нирки є той немаловажний аргумент, що проведення тут згаданих операцій коштує дешевше, ніж в інших країнах (за кордоном вартість операції сягає близько 90 тисяч доларів, в Україні — в кілька разів менше).
«Ізраїльцям насамперед потрібно розібратися у своїй внутрішній ситуації стосовно трансплантації органів, — радить Віктор Денисов, — бо там великі проблеми із законодавством. А ми зробили все згідно із законом».
На користь подібних слів свідчить і той факт, що Донецький центр трансплантації нирки вже перевіряли співробітники СБУ, однак ніяких порушень у роботі закладу не виявили. А згадану увагу правоохоронці проявили після того, як одному з ізраїльських пацієнтів пересадили нирку, взяту в його далекого родича. Подібну операцію дозволяє українське законодавство. Зате щодо чинних законів Ізраїлю, то в даному разі справді йшлося про порушення, бо там чітко визначено, що донорами можуть бути тільки найближчі родичі.