«Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», заснована у 1966 році, принаймні ще деякий час таки працюватиме. «УМ» уже неодноразово писала про намагання керівництва Державного комітету телебачення і радіомовлення на чолі з близьким до Партії регіонів Едуардом Прутніком реорганізувати студію. Комітетом був виданий наказ, згідно з яким «Укртелефільм» мав злитися з конструкторсько–технологічним бюро «Фотон». Колектив, звісно, усіляко опирався такому розвитку подій, небезпідставно вважаючи, що ці кроки переслідували зовсім іншу мету, адже студія розташована на дорогих гектарах столичної землі. Однак змінити щось тоді видавалося неможливим.
Світло в кінці тунелю з’явилося після дострокових парламентських виборів. Звичайно, те, що Феміда керується при ухваленні своїх рішень політичним «розкладом» у державі, честі їй не додає. А винесене лише тепер рішення мало б бути значно раніше. Принаймні тоді би вдалося врятувати значно більше майна студії. «З другого павільйону витіснили знімальну групу одного з телеканалів, хоча з ним був підписаний річний контракт про оренду. Тепер там порядкує ТРК «Україна», власник якої відомий загалу. Наразі зі студії активно вивозять майно. До всього ж з’явилися чутки, що земля, на якій стоїть «Укртелефільм», уже теж продана. Тепер у нас залишилася надія лише на те, що, у зв’язку з перемогою демократичних сил на виборах, Прутніка знімуть із посади і свавілля припиниться», — прокоментував «УМ» рішення суду екс–заступник директора Віктор Анищенко.
За його словами, скасовуючи накази Держкомтелерадіо, суд мотивував своє рішення порушеннями статуту й українського законодавства при появі розпоряджень. По–перше, ліквідація повинна відбуватися за участю трудового колективу, що так звані реорганізатори повністю проігнорували. По–друге, працівникам мали надати право написати листа з проханням дозволити взяти в оренду студію. І не важливо, чи такий дозвіл був би наданий, — Держкомітет із питань телерадіомовлення мав право відмовити, проте навіть і цього зробити не дозволили.
Отже, згідно з резолютивною частиною судової постанови, суддівська колегія на чолі з головою окружного суду Олегом Бачуном визнала накази недійсними, а також ухвалила рішення «вжити заходів для забезпечення позову». Заступник керівника Держтелерадіо Олександр Курдинович уже заявив, що рішення буде оскаржене. Не сумнівається в цьому і колишній заступник директора «Укртелефільму» Руслан Смаков, однак вважає будь–які спроби і надалі розвалювати студію безперспективними. «Безумовно, подадуть апеляцію, але сумніваюся, що вона буде дієвою, оскільки справа тримається лише на Едуарді Прутніку, а він навряд чи довго ще протримається на своїй посаді, — зазначив він «УМ». — Щойно ми отримаємо на руки повне рішення суду — зайдемо на територію кіностудії з допомогою судових виконавців, і все буде, як раніше».