Столична влада взялася за реалізацію своєї давньої ідеї — продавати виділені місту забудовником квартири в елітних будинках, а на виручені кошти купувати більше соціального житла. За дорученням київського мера Леоніда Черновецького постійно діюча комісія з підготовки, організації та проведення конкурсу з продажу житла вже визначила перші 6 квартир, що підуть з молотка на спеціальному аукціоні.
«Відтепер елітне житло, яке ми отримуємо від забудовників у вигляді відрахувань, продаватиметься за прозорою схемою, — каже перший заступник голови КМДА Денис Басс. Ми затвердили нове положення, у якому чітко виписані всі умови проведення конкурсу, що дає можливість за прозорими схемами продавати нове житло в центрі міста. Причому взяти участь у ньому зможуть усі бажаючі — як юридичні, так і фізичні особи. Наразі ми провели перше засідання комісії та визначили перші квартири, що продаватимуться через аукціон».
На перший аукціон будуть виставлені шість квартир за адресами:
на вул. Тимошенка, 15–Г, кв. 11 (вартість 1 085 632 грн.);
на пр–ті Героїв Сталінграда, 4–А, кв. 3 (вартість 1 256 342 грн.);
на вул. Ломоносова, 60–А, кв. 56 (вартість 889 408 грн.);
на вул. Лебедєва–Кумача, 5, кв. 472 (вартість 1 165 733 грн.);
на вул. Щекавицькій, 30/39, кв. 261 (вартість 2 260 456 грн.);
на пр–ті 40–річчя Жовтня, 68, кв. 4 (вартість 1 284 135 грн.).
Як зазначив Денис Басс, стартові ціни на квартири також затверджені комісією з урахуванням оцінок квартир експертами з провідних агентств з нерухомості. «Загалом ціни близькі до ринкових. Наприклад, на ці 6 квартир ціни складають у середньому від 7,4 тисячі гривень до 14,4 тисячі гривень за квадратний метр. Ми намагалися зробити ціни привабливими, аби більше киян змогли взяти участь у конкурсі. За нашими підрахунками, на кошти від продажу однієї такої квартири ми зможемо забезпечити соціальним житлом дві родини», — додає Денис Басс.
Наскільки буде вдалим проект міської влади, ми поцікавилися у фахівців з нерухомості. Брокер Людмила Немоляєва розповіла «УМ», що покупці на ці квартири будуть. «Як я розумію, йдеться про квартири в уже збудованих будинках, а отже, покупцям не доведеться чекати, доки дім будується. Тим більше що будівельники зараз рідко здають свої об’єкти точно в строк», — каже брокер.