Щоправда, навряд чи експрацівник Кабміну зробив би гучну заяву, маючи впевненість, що соціалісти проходять до парламенту. Про складання із себе повноважень міністра Цушко оголосив за кілька годин до оприлюднення перших офіційних результатів екзитполів. Однак не доводиться сумніватися, що внутрішньопартійні «опитування на виході» на той момент були йому вже відомі. Але, незважаючи на те, що Центральна виборча комісія ще не оголосила остаточних результатів виборів, можна припустити, що дані, отримані внаслідок партійного екзитполу, засмутили Василя Цушка настільки, що він вирішив не випробовувати долю, а піти з посади «під шумок», коли вся увага прикута до того, хто стане переможцем.
Не здивує, якщо вже завтрапіслязавтра Цушко знову вирушить за кордон «лікуватися». Перший раз він виїжджав нібито саме для цього. Хоча можна припустити, що були й інші причини термінового від’їзду до Європи. Адже після штурму Генеральної прокуратури, на чолі якого стояв саме соціаліст, секретаріат Президента неодноразово заявляв, що міністр нестиме кримінальну відповідальність за свої дії. А після повернення соціаліст зі злістю в голосі заявляв, що його ніхто не отруював, як це в період його відсутності рекламувала партія Мороза, намагаючись створити у свідомості виборця стереотип «Цушко — герой».
Пізніше, уже напередодні самих виборів, Василь Цушко змінив свою думку і дійшов висновку, що замах на його життя всетаки був, і нібито навіть передав факти про отруєння до Генпрокуратури. Відтак не виключено, що тема отруєння стане дуже зручною і тепер, після ймовірної перемоги «помаранчевих» сил. Адже сумнівно, що секретаріат глави держави забуде про вчинки ексміністра, а нова коаліція, якщо це буде формат НУНС — БЮТ, не підніме питання про його притягнення до кримінальної відповідальності. «В п’ятницю стан мого здоров’я різко погіршився. Я розумію, що час, необхідний для лікування та реабілітації, вплине на ситуацію в МВС», — такими словами супроводжував свою відставку соціаліст.
Юрій Луценко вже заявив, що такого кроку слід було очікувати. «Очевидно, Василь Цушко зрозумів, що це не його місце, а він не дотягує до посади міністра МВС. І хоча відставка відбулася лише тепер, краще пізно, ніж ніколи». А на запитання кореспондента «УМ», чи не є відставка в день виборів підготовкою плацдарму для виїзду за межі держави й уникнення відповідальності за штурм Генпрокуратури, висловив сподівання, що це не так. «Я не знаю подробиць розслідування цієї справи, проте навіть за заяву про отруєння, якщо буде доведено, що вона ґрунтувалася на завідомо неправдивій інформації, ексміністру може «світити» три роки позбавлення волі. І хоча виїзд Цушка за кордон, зважаючи на це, цілком імовірний, мені б не хотілося думати, що ця людина втече, злякавшись відповідальності за свої вчинки. Наразі я не розглядаю свою кандидатуру на посаду міністра МВС, і всі рішення щодо того, який кандидат очолить силове відомство, будуть лише після формування демократичної коаліції. Однак знаю: хто б не прийшов на місце Цушка, йому ще довго доведеться «розгрібати» півторарічне керування міністерством тих, хто весь цей час намагався повернути роботу міліції до ситуації, яка була в МВС при Кучмі. Тішить лише, що низова та середня ланки міліціонерів готові до нормальної роботи й чекають повернення того періоду, коли правоохоронці після Помаранчевої революції працювали без жодних вказівок і лише згідно з українськими законами».