Пентагон намагається заспокоїти своїх військовослужбовців у Іраку, наляканих поширенням епідемії лейшманіозу. Ця хвороба, яку спричиняє укус піщаної мухи, є дуже небезпечною, але від неї можна вберегтися, повідомила полковник Іоланда Гедді з медичної служби Центрального командування військ США. ЗМІ Польщі, вояки якої несуть службу в одному секторі з українськими миротворцями, також забили на сполох у зв'язку з можливим поширенням епідемії і в місцях дислокації їхнього батальйону. Командування польського сектору стверджує, що тут ще не зареєстровано випадків захворювання на лейшманіоз, але газета «Жице Варшави» вважає, що військові служби ставляться до цієї проблеми легковажно. Лейшманіоз може проявлятися навіть через кілька місяців після зараження, від нього не iснує щеплення, а лікарі часто не можуть розпізнати це захворювання. Якщо хворобу не лікувати, то вона може призвести до летального наслідку, але навіть у більш легкій формі — руйнує внутрішні органи.
«Жице Варшави» пише, що впродовж грудня військові США щоденно вивозили з Іраку до спеціалізованого шпиталю поблизу Вашингтона по 40 своїх хворих. Вважають, що до кінця цього місяця можуть захворіти на лейшманіоз до тисячі американських морських піхотинців. Згадана полковник Іоланда Гедді, яка відвідала Ірак зі спеціальним інспекційним візитом, наприкiнцi минулого тижня заявила, що повідомлення про захворювання щодня приблизно 40 американських військовослужбовців є неправдивими. Вона наголосила, що наразі виявлено лише випадки лейшманіозу шкіри, який є не настільки небезпечним. Пані полковник заявила, що про випадки іншого різновиду цієї хвороби, який вражає внутрішні органи людини і може спричиняти смерть, вона ще не чула, але не може однозначно стверджувати, що їх не було. Гедді зазначила, що на лейшманіоз хворіють головним чином діти і люди старшого віку, а організм молодих чоловіків стійкіший до цього захворювання. На її думку, яку передають американськi ЗМI, зі 120 тисяч військовослужбовців США в Іраку зараженими лейшманіозом можуть виявитися менше тисячі вояків. Але хворобі можна запобігти, якщо пропитувати мундири спеціальними пестицидами від укусів москітів та одягати під каски спеціальні захисні сітки.
Піщані мухи кусають людей головним чином навесні та восени, а взимку таких випадків менше. Тому теперішня епідемія лейшманіозу є, головним чином, наслідком осінніх укусів.