За прогнозованим сценарієм розкручується пружина банкрутства запорізького «Нашого банку». Попервах ліквідаційна комісія на чолі з Олександром Волковим, котрий пуд солі з'їв у стосунках із вкладниками банку «Слов'янський», традиційно заспокоювала клієнтів «Нашого банку»: одержите, мовляв, ви свої гривні. Затим у діалозі з вкладниками з'явилися конкретні «але», «якщо» — і спіраль пристрастей підштовхнула обдурених людей до низки акцій протесту. Хвиля обурення омила пороги НБУ, парламенту та інших столичних відомств. Однак на те він і режим Кучми, аби хитрі банкіри прокручували свої оборудки. Судячи з розвитку подій, близькі власника «Нашого банку» Ігоря Сергієнка матимуть на хліб і до хліба упродовж тривалого часу. Завдяки, зокрема, і тій обставині, що з вимогою повернути заощадження до 29 грудня, граничної дати прийому заяв, звернулося близько трьох тисяч осіб. Ще кілька тисяч, очевидно, вирішили, що марна то справа — очікувати справедливого фіналу банкрутства у країні безправ'я.
Із заборгованих майже сорока мільйонів «Наш банк» у грудні не виплатив і чотирьох. Кілька тисяч фізичних осіб, чиї вклади не перевищували двох тисяч гривень, своє таки одержать, заявив днями на прес-конференції головний ліквідатор Олександр Волков (не плутайте з нардепом Олександром Волковим). Чиї вклади солідніші, то на часі судові розборки. Феміда задовольнила вісімнадцять позовів «Нашого банку» до боржників на загальну суму понад 20 мільйонів гривень, однак посипалися апеляції підприємств, котрі не бажають повертати кредити. У чорному списку лише великих заводів і комбінатів — кілька десятків. Водночас пан Волков акцентував, що достатнім для розрахунків майном на даний час володіють одиниці — бердянський «Південгідромаш», Нестерянська птахофабрика, Торговий дім арматурного заводу... Решта — посередницькі фірми, керівники яких, як з'ясувалося, сидять в обшарпаних кабінетах на пошарпаних стільцях! А саме повернення кредитів боржниками ліквідаційна комісія називає першоумовою розрахунків із вкладниками (активи «Нашого банку» сягають 90 мільйонів гривень, однак це з урахуванням статутного капіталу, який, ясна річ, канув у Лету!).
До екс-керівника (і власника) «Нашого банку» у слідчих надто багато запитань. Відтак місцевий суд Орджонікідзевського району Запоріжжя продовжив термін утримання банкіра-«кидали» до чотирьох місяців. Однак «маємо те, що маємо»: після засідання Феміди пан Сергієнко зник!.. Принаймні до Вільнянського СІЗО №11, де його мали утримувати, він «не доїхав» (точніше, його не доставили). Навіть адвокат Сергієнка Алла Подколзіна запевняє, що їй невідоме місце перебування свого клієнта! Прес-секретар прокурора області Маріанна Власова інформувала ЗМІ, начебто Ігор Сергієнко знайшов «притулок» в ізоляторі попереднього утримання облуправління міліції. Даний факт не підтвердили, хоча й не спростували в Центрі громадських зв'язків управління МВС у Запорізькій області, куди кореспондент «УМ» звернувся за роз'ясненням.
Достеменно стало відомо інше. Стосовно Сергієнка порушено ще одну кримінальну справу, йому інкримінують привласнення грошових коштів «Градобанку» — не тільки банку «Еліта», котрий є посередником «Нашого банку». Останній пан Сергієнко грабонув на 330 тисяч доларів. У нишпорок доста аргументів, аби не обмежувати звинувачення шістьма кримінальними справами.