На порозі — черговий призов до лав Збройних сил, а в регіоні й досі аналізують причини невиконання планів з весняного. Дійшло до того, що запорізьким офіцерам довелося звертатися за підмогою до військкоматів інших областей, і ті «позичили для статистики» майже півсотні «своїх» кандидатів у захисники Вітчизни.
Працівники військкоматів докоряють органам міліції: погано, мовляв, розшукуєте «наших» — тих, хто не з’являється за викликом на призовні пункти.
«Нині 3248 призовників перебувають у розшуку, — констатує виконувач обов’язків військового комісара Запорізького облвійськкомату Давид Моін. — А це ж два з половиною наряди на призов з області! У «лідерах» — Мелітополь: до міськвідділу міліції було передано список на розшук 849 призовників, а привели тільки одинадцять; райвідділ міліції розшукав у селах шість призовників із 140!». Чи не єдиним винятком з–поміж адмінтериторій є Енергодар: «У місті дільничні інспектори викликають повісткою призовників до себе, де відбувається їхнє спілкування з представником військкомату, — каже пан Моін. — Не треба брати санкцію прокурора, аби йти до квартир юнаків і вламуватися в їхні помешкання. А саме цього від нас вимагають останнім часом».
Опитування показало: утікачі знають про кримінальну відповідальність за ухилення від служби в армії, однак перспектива трирічного ув’язнення їх лякає менше, аніж вірогідність стати жертвою «дідівщини».
Як прогнозують незалежні експерти, ситуація з осіннім призовом, який почнеться в жовтні, ускладниться. І не лише на Запоріжжі. До низки соціальних причин додається політичний хаос у державі. «Це, безумовно, впливає на настрої як призовників, так і їхніх батьків, — визнає перший заступник голови Запорізької обласної держадміністрації Олександр Бережний. — Багато хто повірив політикам, які пообіцяли скасувати строкову службу в найближчі роки (нещодавно про намір з 2008 року скасувати призов заявила Юлія Тимошенко. — Ред.). Це популізм! Призов буде, й обласна влада зробить максимум для його забезпечення».