Народ залучено до законотворчості
У Новій Зеландії вперше у світі відбувається цікавий експеримент: громадяни спільно формують текст нового закону про правоохоронні органи. Всі бажаючі можуть через інтернет зайнятися законотворчістю до 1 листопада, а потім законопроект буде доопрацьовано юристами і представлено на затвердження у парламент. Спільне створення законопроекту відбувається за тим же принципом, що й укладання популярної інтернетенциклопедії «Вікіпедія».
«Брудні руки» «Сіменсу»
Через банківські рахунки корпорації «Сіменс», яку донедавна вважали німецьким технологічним дивом, упродовж останніх 10 років пройшло 1,6 млрд. неврахованих «брудних» євро. За фінансові зловживання філії концерну у США «Сіменсу» загрожують великі фінансові штрафи, які можуть підірвати його ринкову стабільність. Також німецька прокуратура цікавиться фінансовими зловживаннями «Сіменсу» в рамках програми ООН «Нафта в обмін на харчі», заснованої для допомоги Іраку. Французьке, турецьке та близькосхідне відділення компанії виплатили колишньому диктатору Саддаму Хусейну хабарів щонайменше на 1,6 млн. доларів, пише газета «УоллСтріт Джорнел».
«План Б» для Косова
Учора в НьюЙорку почалися перші прямі переговори між лідерами Сербії та сепаратистської провінції Косово за участі представників так званої контактної групи: США, Великої Британії, Росії, Франції, Німеччини та Італії. Оскільки албанці Косова заявили, що в жодному випадку не погодяться на будьякі компроміси з сербською стороною, то на успіх переговорів сподівань мало. З огляду на це США та ЄС підготували запасний «План Б» надання провінції Косово незалежності в обхід ООН та всупереч волі Сербії і спротиву Росії. Про це повідомляють впливова белградська радіостанція В92, «Голос Америки» та німецька газета «Франкфуртер рундшау». За цим планом, уже існуюча резолюція РБ ООН з Косова № 1244 буде тлумачитися так широко та розмито, що парламент Косова проголосить на її підставі незалежність, а США та ЄС негайно її визнають.