Попри те, що в останні два дні війська застрелили в Рангуні (Янбоні) 13 осіб, серед них і японського журналіста, та заблокували вулиці, вчора на антиурядову демонстрацію знову вийшли щонайменше 10 тисяч бірманців. Військо та поліція знову застосували зброю, але постріли були попереджувальними, над головами маніфестантів, тому про жертви нічого не відомо, повідомляє з місця подій агенція «Рейтер». Демонстранти вигукували: «Ми лише хочемо демократії».
Спецпідрозділи будівельної поліції зводять на вулицях бар’єри з колючого дроту. А військові тримають в облозі п’ять монастирів, ченці яких брали активну участь у демонстраціях. Монастирі обнесли дерев’яною загорожею, і влада оголосила їх «забороненою зоною» як для громадян Бірми, так і для іноземців.
Відучора хунта обмежила доступ до інтернету, повідомляє «Рейтер», — аби заблокувати передачу у світ фото та фільмів про те, що відбувається у Бірмі. Влада впродовж останніх днів вислала з країни десятки іноземців, які намагалися фотографувати антиурядові демонстрації. У готелях проводяться обшуки з метою виявлення закордонних журналістів, які в’їхали до країни за туристичними візами.
Влада Японії вимагає від Бірми пояснень у зв’язку з убивством журналіста, 50річного фоторепортера Кенджі Нагаї, але Токіо не має наразі намірів запроваджувати санкції проти Бірми. Рада безпеки ООН не спромоглася прийняти резолюцію щодо ситуації в Бірмі через блокування Китаю та Росії, а лише обмежилася закликом до бірманської влади співпрацювати зі спеціальним посланцем ООН. Натомість Вашингтон запровадив санкції проти 14 чільних представників бірманської військової хунти: з ними заборонено будьякі фінансові операції, заморожено їхні вклади у банках США.