Київська влада ще не встигла «розхльобати» руйнування будинку на вулиці Жилянській (його 60 мешканців досі живуть у готелі), як у столиці — чергова НП. Цього разу вкрився тріщинами будинок на Оболоні — по вулиці Макіївській, 10. Ідеться не про стару «хрущовку» або «сталінку», навпаки, по швах затріщав доволі «молодий» будинок, збудований всього у 1994 році! Мешканці впевнені, що причиною руйнування є будівництво поруч двох висоток, адже перші тріщини з’явилися ще півтора року тому, відразу, як поруч почали зводити одну з них. А коли з іншого боку, всупереч усім нормам, будівельна корпорація «Столиця» викопала котлован під ще одну багатоповерхівку, діри на будинку №10 розповзлися так, що в деяких квартирах туди можна просунути руку. «Раніше була тріщина лише справа, у центральному під’їзді. Тепер же з’явилася вертикальна тріщина й зліва. Сходи відійшли від стіни, на сьомому поверсі лопнула арматура. Якщо так буде і надалі, то сходи попадають вниз, а сам будинок складеться, мов картковий. Це ж не цегляна, а блочна конструкція», — розповів «УМ» мешканець злощасного під’їзду Юрій Капотя, який працює головним інженером АТ «Укрмаш».
Для з’ясування причин у міськдержадміністрації створено комісію, яка має впродовж двох тижнів встановити причини виникнення тріщин на Макіївській, 10.
Люди обурюються тим, що нещодавно в прямому ефірі міністр МНС Нестор Шуфрич заявив, що проблему з їхнім будинком вирішено, людей нібито відселили. «Нікого не відселяли, — розповіла мешканка Олена Гнатенко. — Нам пропонували з трикімнатної квартири переїхати в однокімнатну, і це при тому, що нас шестеро живе в квартирі — я з чоловіком, його брат та батьки».
Начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Віталій Пшеничний, спираючись на попередні дані НДІ будівельних конструкцій, зазначив, що проживання в цьому будинку не становить для його мешканців небезпеки. «За добу розкриття тріщини не перебільшує 1 мм, що не є критичним», — зауважив він. Утім ліфт у десятиповерхівці таки про всяк випадок відключили.
ТА САМА ПРОБЛЕМА
А минулого тижня на сполох забили працівники Національної бібліотеки ім. Вернадського, на стінах якої теж утворилися тріщини. Її співробітники звинувачують у цьому метробудівців — неподалік тягнуть лінію метро в бік Теремків. Проте метробудівці заперечують: мовляв, бібліотека розташована метрів за сто від будівницва, тож воно ніяким чином не може вплинути на стан будівлі. Віталій Пшеничний також вважає, що на появу тріщин вплинув природній фактор, адже поблизу протікає річка Либідь і є багато боліт. На це заступник директора бібліотеки Віктор Василюк резонно заперечує, що «Либідь і раніше протікала. 18 років текла — і нічого, а тут раптом з’явилися тріщини».