Посол США в Україні Вільям Тейлор у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтва вручив гранти з охорони пам’яток Львівському історичному музею і Кримському етнографічному. Посол зазначив, що ще не бачив рукопису «Кристинопільського апостола», який реставруватимуть у Львові, однак розуміє його цінність, адже книга створена в ХІІ столітті «Я також знаю, що багато народів складають етнографічну мозаїку Криму, тому хотів би, щоб відвідувачі музею мали змогу побачити їхні обряди і традиції, і для цього США зробили свій скромний внесок».
Директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський каже, що за 141 тис. гривень, а саме така сума гранту, рукопис реставрують і створять паперову копію та цифрові версії. «Кристинопільський апостол» — апокрифічний. Він не має наукової цінності, але на полях є багато позначок, зроблених у різні роки різними мовами. Ми б хотіли насамперед їх дослідити. І для цього плануємо запросити вчених із Німеччини та Росії», — розповів пан Чайковський.
Кримський етнографічний музей не може похвалитися такими фондами, як Львівський, бо заснований всього 15 років тому. «Минулого року ми відкрили виставку про всі етнічні народи, які заселяли Крим. Але в нашому музеї через брак місця вона не може постійно функціонувати. Тому за 10 тис. доларів, які виділило посольство США, музей відкриє ще одну залу, реставрує деякі експонати і забезпечить належну охорону», — каже директор Кримського етнографічного музею Юрій Лаптєв. Але й цього мало, тому музейники використають для ремонту і краплі свого бюджету. До травня у Криму планують створити виставкову зал для показів етнічних костюмів та прикрас, і на відкриття запросити посла Вільяма Тейлора.