Президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада, який у неділю прилетів до Нью–Йорка для участі в сесії Генеральної Асамблеї ООН, більшість американців сприйняла як головного ворога своєї країни. «Зло прибуло», — так газета «Дейлі Ньюс» прокоментувала позавчора прибуття Ахмадінеджада.
Сам президент Ірану вважає свій візит до США унікальною нагодою донести мешканцям найпотужнішої країни світу позицію своєї держави. Уже в перший день перебування в Нью–Йорку він охоче зустрівся з американськими студентами та ЗМІ. В ексклюзивному інтерв’ю агенції «Ассошіейтед пресс» Ахмадінеджад укотре повторив: «Іран не має намірів нападати ні на Ізраїль, ні на жодну іншу країну». І додав, що не вірить, що США хочуть напасти на його країну.
Сенсацією також стала позавчорашня зустріч Махмуда Ахмадінеджада зі студентами та викладачами славетного Колумбійського університету, що розташований у багатому нью–йоркському районі Манхеттен. Зустріч відбулася всупереч протестам консервативних кіл Америки. Перед приміщенням університету гостя «вітали» плакатами з антиіранськими гаслами близько 400 демонстрантів. Ректор університету Лі Боллінджер у вступному слові назвав гостя «жорстоким диктатором» і від імені аудиторії ставив Ахмадінеджаду найгостріші запитання. «Цей політичний випад демонструє, як насправді виглядає в США свобода слова. Ми в Ірані не нападаємо на гостей ще до того, як вони почали говорити», — парирував президент Ірану. Він виявився чудовим оратором, тому реакція студентської аудиторії коливалася від вигуків обурення до оплесків. Ахмадінеджад переконував, що його країна є цивілізованою, населення — високоосвічене і миролюбне, що Іран не має наміру нападати на будь–кого і його ядерні програми мають винятково мирний характер. Не обійшлося без трагікомічного моменту. На запитання про те, чому в Ірані страчують гомосексуалістів, Ахмадінеджад спочатку не знав, що відповісти, а потім розгублено бовкнув: «В Ірані немає гомосексуалістів». Аудиторія вибухнула сміхом. Пригадуєте нашу класику: «В СРСР сексу немає»?
Учора (за київським часом — надвечір) планувався виступ іранського керівника на сесії ГА ООН. Від того, наскільки переконливим зуміє бути Махмуд Ахмадінеджад, залежить великою мірою подальша тактика світових грандів щодо Ірану. Певною мірою залежить, чи зможуть США і їхні союзники здійснити військову атаку на Іран.