ХРОНІКА

26.09.2007

Важка атлетика

На чемпіонаті світу в Таїланді українська збірна здобула першу медаль. 22–річна Наталія Давидова з Чернігова у категорії до 69 кг виборола «бронзу», піднявши 114 кг у поштовху і 130 кг — у ривку (244 кг — у сумі). Переможницею зі світовим рекордом 276 кг (120+156) стала росіянка Оксана Сливенко, срібна медаль — у китаянки Лю Чунхонь (121+150).

Легка атлетика

У німецькому Штутгарті відбувся завершальний старт сезону для лідерів «королеви спорту» — світовий фінал. Серед українців найвище піднялися запоріжанка Вікторія Паламар у стрибках у висоту (1,94 м) і донеччанин Денис Юрченко у стрибках із жердиною (5,70 м), які посіли п’яті місця. Олексій Лукашевич із Дніпропетровська показав шостий результат у стрибках у довжину (7,78 м), киянин Сергій Демидюк став сьомим серед бігунів на 110 м з бар’єрами (13,37 сек.), а бронзова призерка чемпіонату світу Ірина Ліщинська з Донецька фінішувала лише 10–ю в забігу на 1500 м (4.13,82).

Краще проявили себе українки на змаганнях семиборок у французькому Таленсі. Людмила Блонська й Наталія Добринська, набравши 6437 і 6238 очок, відповідно, посіли перше й друге місця.

Футбол

У новому рейтингу ФІФА збірна України опустилася ще на дві сходинки і посідає наразі 17–те місце. На перший рядок вийшли чемпіони світу італійці, які й обіграли підопічних Блохіна в останньому наразі офіційному матчі. Далі в чільній десятці розташувалися національні команди Аргентини, Бразилії, Німеччини, Голландії, Франції, Іспанії, Португалії, Англії, Хорватії.

* * *

Разом з Анатолієм Дем’яненком із тренерського штабу київського «Динамо» пішов і його помічник Валерій Зуєв. Натомість Йожеф Сабо запросив до клубу колишнього гравця «біло–синіх» Василя Раца, який тривалий час жив і працював в Угорщині.

Хокей

У перших підготовчих матчах міжсезоння в НХЛ відзначилися двоє українських нападаючих. У Нью–Йорку Руслан Федотенко посприяв перемозі «Айлендерз» над «Рейнджерс» голом і передачею (5:4), а шайба Олексія Понікаровського не врятувала «Торонто» від поразки «Оттаві» (3:4).

Велоспорт

Росіянин Володимир Меньшов вдруге виграв багатоденні перегони дорогами Іспанії, які в неділю завершилися у Мадриді.

62–га багатоденка «Вуельта». 19–й етап (133 км). 1. Санчес (Іспанія, «Еускатель–Еускаді») — 3 год. 37 хв. 1 сек.)... 80. Густов (Україна, CSC) — +19,05... 110. Кривцов (Україна, «AG2r Превоянс») — +23,35. 20–й етап (20 км з роздільним стартом). 1. Санчес — 22,11... 17. Кривцов — +0,52... 90. Густов — +2,26. 21–й етап (104,2 км). 1. Беннаті (Італія, «Лампре–Фондіталь») — 2.37,27... 68. Кривцов... 97. Густов — час переможця.

Загальний залік. 1. Меньшов («Рабобанк») — 80.59,07. 2. Састре (Іспанія, CSC) — +3,31. 3. Санчес — +3,46... 35. Густов — +51,51... 48. Кривцов — +1.09,59. Очковий залік. 1. Беннаті — 147... 49. Кривцов — 13. Гірський залік. 1. Меньшов — 90... 65. Густов — 2. Командний залік. 1. «Кайссе д’Епарньє» — 242.55,05. 2. «Еускатель–Еускаді» — +12,43. 3. «AG2r Превоянс» — +30,25. 4. CSC — +34,53.

Волейбол

Чемпіонат Європи (Бельгія). Жінки. Підсумкове становище 1–го групового етапу. Група А. Італія — 6, Німеччина — 5, Азербайджан — 4, Білорусь — 3. Група В. Польща — 6, Чехія — 5, Болгарія — 4, Іспанія — 3. Група С. Росія — 6, Франція — 5, Туреччина — 4, Хорватія — 3. Група D. Голландія, Сербія — 5, Бельгія, Словаччина — 4.

До другого кола змагань пройшли по три кращі команди кожної групи.

Баскетбол

Чемпіонат Європи (Італія). Жінки. 1–й етап. Група А. Латвія — Туреччина — 73:62, Чехія — Ізраїль — 75:43. Група В. Німеччина — Румунія — 85:78, Бельгія — Литва — 68:53. Група С. Росія — Італія — 60:55, Франція — Греція — 58:50. Група D. Іспанія — Білорусь — 76:62, Сербія — Хорватія — 88:70.

Теніс

Кубок Девіса. Півфінали. Росія — Німеччина — 3:2 (вирішальна гра: Андреєв — Кольшрайбер — 6:3, 3:6, 6:0, 6:3), Швеція — США — 1:4 (Бйоркман — Роддік — 2:6, 6:7, 4:6).

Бокс

Після того як чемпіон світу у суперважкій категорії за версією WBC росіянин Олег Маскаєв відмовився виходити 6 жовтня на бій проти Самуеля Пітера через травму, Всесвітня боксерська рада вирішила передати пояс нігерійцеві. Нагадаємо, що почесним чемпіоном цієї організації є українець Віталій Кличко, але й він заліковує травму.

Шахи

Чемпіонат світу (Мексика). 8–й тур. Леко (Угорщина) — Грищук (Росія) — 1:0, Гельфанд (Ізраїль) — Ананд (Індія), Аронян (Вірменія) — Морозевич (Росія), Свідлер (Росія) — Крамник (Росія) — нічиї. 9–й тур. Морозевич — Крамник — 1:0, Грищук — Гельфанд — 1:0, Ананд — Аронян, Леко — Свідлер — нічиї. 10–й тур. Аронян — Грищук — 1:0, Крамник — Ананд, Гельфанд — Леко, Свідлер — Морозевич — нічиї.

Турнірне становище: Ананд — 6,5, Гельфанд — 5,5, Леко, Аронян, Крамник — 5, Морозевич, Грищук — 4,5, Свідлер — 4. n