На будівлі найстарішого київського кінотеатру «Жовтень» до дня народження великого майстра кінематографії Сергія Бондарчука учора урочисто відкрили меморіальну дошку.
— Це геніальний режисер, геніальний актор і геніальний батько, адже його стезю продовжує син Федір. Сергій Бондарчук — надзвичайно амбітна людина, тому не дивно, що він став рабом творчості, — сказав заступник столичного голови Віталій Журавський, знімаючи з дошки символічне біле полотно.
Людмила Горделадзе, директор кінотеатру, щаслива, що Сергій Бондарчук «нарешті зареєстрований». Каже, що вона не раз організовувала прем’єри майстра у своєму кінотеатрі, а на площі перед «Жовтнем» полюбляв презентувати свої роботи відомий режисер.
Серед акторських робіт Сергія Бондарчука (1920—1994) — Андрій Соколов («Доля людини»), П’єр Безухов («Війна і мир»), Тарас Шевченко в однойменному фільмі Ігоря Савченка, Іван Франко в картині Тимофія Левчука. Багато робіт майстра були увінчані найпрестижнішими кінематографічними нагородами, зокрема «Війна і мир» — «Оскаром». Загалом Сергій Бондарчук зіграв провідні ролі у 29–ти кінострічках і сам зняв 8 картин.
Минулого року колектив кінотеатру звернувся до КМДА з проханням перейменувати площу навпроти «Жовтня» на честь нашого земляка Сергія Бондарчука. Таке рішення озвучили на вечорі пам’яті кіномитця, який влаштували до 50–ї річниці виходу фільму «Іван Франко». Однак на відкритті меморіальної дошки про це ніхто не хотів згадувати, мовляв, і дошки на сьогодні вистачить. От тільки один режисер — Микола Мащенко — бідкався, що ж це робиться... «Площа належить Сергію Бондарчуку. Доки нам доведеться чекати, щоб влада віддала належну шану своєму генію?».