Мар’яна Садовська — той випадок, коли є великий талант, його оцінили за кордоном, але не достатньо вшанували на батьківщині. Проте її голос — один із найбільш проникливих, який я коли–небудь чув.
Садовська співає пісні, вислухані в глибинках. Вони звучать не так, як їх співали бабусі з села Крячківка, що на Полтавщині (Садовська називає їх своїми вчителями) — ті пісні переосмислені й дещо перероблені. Мар’яна вкраплює в них вигуки, зітхання, грається темпоритмом, домішує елементи театру, бо ж сама ще й актриса. Її пісні мають домішки джазу. Супровід грає гурт Borderland (з англійської — «Окраїна»).
«Я не намагаюся відтворити автентичне виконання, — каже Садовська, донька відомого музиканта Віктора Морозова, — шукаю мову власної відповіді та власної пісні. Мені цікаво не просто переспівати пісню, а скоріше побудувати міст між тисячолітньою традицією і музикою, яка оточує нас зараз».
Мар’яна Садовська виступила у Львові та Києві. Вона зізналася, що то були перші концерти, які слухала україномовна публіка. Дивно, але досі співачка не мала в Україні таких сольних виступів. Співачка живе за кордоном, в неї багато проектів по всьому світові. «Я багато років чекала цих концертів, — каже Садовська. — Це своєрідний екзамен, бо співати для своїх — найважче. Ви все бачите, я не сховаюся за нерозуміння мови».
Оцінка за екзамен — заповнений зал, овації та сльози зворушення. Мар’яна й сама виступила на біс і покликала на сцену гурт «Древо» — трьох бабусь із легендарної Крячківки. Замість писати про них — процитую німця, Пітера Каленборна, котрий грав на барабанах: «Хоча я не розумію української, я вражений і зворушений співом тих жінок. Коли я подорожую і чую такі пісні, в мене виникає питання: для чого та політика, для чого цей світовий устрій? Цього ніби не існує».
Найближчим часом Садовської стане в Україні більше. Як розповів головний натхненник концерту, продюсер Олег Кохан, наступного року планується турне співачки Україною, а також перевидання її альбому «Пісні, які я вивчила в Україні».