Мобільний телефон вже давно не розкіш, а досить доступний засіб зв’язку, тож не дивно, що чим більше мобілок купують собі люди, тим більше їх у них викрадають. Злодії вже давно «не паряться» із гаманцем, в якому невідомо чи є гроші – легше витягнути з кишені мобілку й кілька сотень гривень від перекупників гарантовано.
Враховуючи ці обставини, не сидять склавши руки й правоохоронці, для яких крадіжки мобілок є справжнім бичем. Усіх тонкощів боротьби з «мобі–крадіями» в міліції не повідомляють, натомість окремі нюанси наводять. Як от міліціонери з Буковини. Судіть самі: протягом 2007 року в Чернівецькій області було викрадено майже дві тисячі мобільних телефонів, з яких понад тисячу співробітники міліції знайшли та повернули власникам. Показник, відверто кажучи, який може бути зразковим для багатьох інших регіонів.
Начальник відділу карного розшуку Чернівецької обласної міліції Микола Макаревич зазначає, що у більшості випадків подібних неприємностей можна було б уникнути якби власники мобілок уважніше ставились до їхнього збереження. За статистикою правоохоронців, більше половини мобілок у власників викрали саме через їхню безпечність. Полковник міліції Макаревич ще й радить, що робити, коли мобільний телефон все ж викрали. По–перше, негайно звернутись до міліції. Чим швидше ви це зробите, тим більше шансів знайти викрадений телефон. При цьому необхідно повідомити номер вашого мобільного та його IMEI, надрукований на коробці мобільного телефону (якщо коробку втрачено його можна отримати набравши на телефоні комбінацію *#06#).
Але буковинська міліція ще й попереджає: звертайтеся до міліції, якщо мобілку дійсно викрали. Адже деякі необачливі власники телефонів, втративши засіб зв’язку через п’янку, або забувши в гостях, біжать до міліції із заявами про крадіжку, грабіж або шахрайство. Як зазначив «УМ» співробітник ЦГЗ обласної міліції Олексій Пономаренко, це суттєво збільшує навантаження на правоохоронців. Пан Макаревич застерігає таких громадян від подібної дезінформації, адже якщо міліція з’ясує, що мобілку заявника ніхто не крав, його притягнуть до кримінальної відповідальності за ст. 383 КК (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до двох років. Лише у вересні 2007 року за подібне правопорушення до відповідальності притягли двох чернівчан.