Черкаський центр екстреної медичної допомоги отримав шість нових реанімобілів
Черкаський центр екстреної медичної допомоги поповнився ще шістьма сучасними реанімобілями. >>
Українці фактично вживають лише технічну воду.
Якщо прописати європейські стандарти для питної води в Україні, то виявиться, що в державі лише технічна вода, яка коштує менше. Необхідно буде знизити тарифи на воду, а отже, будуть ненадходження до бюджету.
Як інформує УМ, про це заступниця міністра охорони здоровʼя Марина Слободніченко сказала в інтерв'ю для "Українських новин" в контексті того, чи виконала Україна умови для вступу в ЄС в галузі охорони здоров'я.
Відповідаючи на питання, по яких компонентах Україна найбільше відстає, щоб виконати умови для вступу в ЄС, Слободніченко сказала, що питання питної води та її належної якості - "одне із важких".
"Як приклад - одне з важких питання питної води. Тобто, якої якості в Україні має бути питна вода. ЄС вимагає від нас прописати це на рівні законів, щоб врегулювати дотримання певних стандартів питної води. Якщо ми зараз це пропишемо, як того хоче ЄС, то це одразу по всій країні призведе до того, що в нас немає питної води, а лише - технічна", - сказала заступниця очільника МОЗ.
Як зазначила урядовиця, якщо споживач користується технічною водою, то він має сплачувати за неї меншу вартість. Відповідно впадуть тарифи на воду, а отже, будуть ненадходження до бюджету, пояснила Слободніченко.
"Щоб привести у відповідність до європейських ці стандарти, потрібно не просто написати їх на папері, а реалізувати в країні. І це велике питання. Скільки часу та коштів це потребує? Це питання не одного року. І таких питань багато", - сказала замміністра.
Нагадаємо, що у нещодавньому звіті Єврокомісії йшлося, що Україна у процесі підготовки до вступу в ЄС "виконала всі невиконані кроки", визначені у висновку Європейської комісії від 2022 року щодо надання статусу кандидата.
Як повідомляла УМ, Україна виконала більшість критеріїв кандидатки на вступ в ЄС.
Черкаський центр екстреної медичної допомоги поповнився ще шістьма сучасними реанімобілями. >>
2,5 години знадобилось мультидисциплінарній команді фахівців Полтавської обласної клінічної лікарні, аби дістати каблучку, що застряла у стравоході пацієнта, не вдаючись до хірургічного втручання. >>
Аби зібрати 40 000 фунтів стерлінгів для медиків в Україні Лео Кривський, який працює анестезіологом-консультантом в університетській лікарні Саутгемптона (Великобританія), проплив 4872 кілометри через Атлантичний океан. >>
Українську незламність і прагнення до миру символізують птахи масштабної артінсталяції Origami for Ukraine на фасаді Музею історії міста Києва, яку презентують 9 квітня. >>
Тривале перебування в космосі, як виявили науковці, по-різному впливає на кістки астронавтів. Космічна гравітація майже не впливає на хребці скелета, але значно шкодить щільності деяких кісток. >>
Черкащина є єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК. >>