Піклуймося про нащадків: нестача білків може зашкодити вашим онукам
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Нова розробка вчених може допомогти людям повернути частину втрачених спогадів. (Getty Images)
Нейропротез для покращення пригадування певних спогадів розробили американські вчені. Однак для реального його застосування потрібні подальші дослідження.
Як інформує УМ, про це повідомило видання Science Alert із посиланням на дослідження, опубліковане у науковому журналі Frontiers in Computational Neuroscience.
Дослідження засноване на експерименті 2018 року, в якому тестувалися нейронні імплантати. З їхньою допомогою вчені "записували коди інформації" в гіпокамп – місце в мозку, в якому "зберігаються" спогади.
Ці "коди" розробили для імітації нейронної активності, яка виникає під час запам'ятовування інформації.
Тепер науковці з Університету Вейк Форест та Університету Південної Каліфорнії провели експеримент, в якому 14 дорослим, які хворіють на епілепсію, хірургічно встановлювали мозкові електроди. Так вони намагалися створити карту мозку та визначити епіцентри нападів.
Далі вчені спостерігали за патернами, які виникають при запам’ятовуванні конкретних зображень – тварин, будівель, рослин, інструментів та траспортних засобів.
Коли науковці за виявленою схемою робили штучну стимуляцію мозку, учасники дослідження краще згадували побачені образи приблизно на 22%.
Однак результати збільшилися до майже 38%, коли дослідники стимулювали обидві півкулі мозку учасників з погіршеною пам'яттю.
"Наша мета – створити втручання, яке може відновити функцію пам'яті, втрачену через хворобу Альцгеймера, інсульт або черепно-мозкову травму. Ми виявили, що найбільш виражені зміни відбулися саме у людей з ослабленою пам'яттю", – пояснив співавтор дослідження Брент Редер.
Вчені стверджують, що їхня розробка має потенціал, однак для реального її застосування потрібні подальші дослідження й удосконалення.
Нагадаємо, що вчені встановили: мозок людини обробляє травматичні спогади як теперішні переживання.
Як повідомляла УМ, деталізована мапа людського мозку розроблена вченими США.
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
юдський мозок, як загалом й інші органи, старішає поступово, але цей процес часто залежить від генетики та способу життя. >>
Порівняно з одруженими – неодружені люди мають на 80% вищий ризик розвитку депресії. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
Дослідження дає підказки, коли і чому вони кусаються. Імовірно, вони можуть розрізняти смаки — деякі з них впливають на апетит і біологічні процеси комах. Кусати людей комарів змушує поєднання солей з людського поту та амінокислот на шкірі. >>