В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Донором для маленького українця згодився стати 26-річний американець (Фото: Охматдит)
Українські лікарі столичного Охматдиту врятували однорічного Дмитрика зі синдромом Гурлера завдяки трансплантації кісткового мозку від американського донора. Малюка виписали з лікарні.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба НДСЛ Охмадит.
Це перший такий випадок в Україні, коли рятівні кровотворні клітини доставлялися аж через океан, за тисячі кілометрів. 26-річного американця, що погодився стати донором для українського хлопчика, знайшов Український реєстр донорів кісткового мозку.
Трансплантологи дуже нервували, адже міжнародний максимальний стандарт доставки донорського матеріалу від моменту забору – 72 години. Враховуючи, що в Україні війна, тому утруднена логістика, боялися не встигнути.
Але дива трапляються – рятівні клітини для 1-річного Дмитрика доправили до Києва всього за 42 години.
Трансплантація пройшла успішно. Велика дяка усім – трансплантологам, гематологам, неврологам, генетикам, лабораторній службі, лікарям Центру служби крові. Та й без допомоги БФ Таблеточки, які доклали зусиль для доставки донорських клітин, не впоралися б.
Завідувач відділення трансплантації кісткового мозку Охматдиту Олександр Лисиця розповів, що таких випадків, як у Дмитрика, один на 100 тисяч.
Синдром Гурлера вражає центральну нервову систему, опорно-рухову систему, серцево-судинну систему. Трансплантація кісткового мозку – єдиний порятунок при такому діагнозі.
«За останні чотири роки Дмитрик став третім українцем з таким діагнозом, якому провели трансплантацію кісткового мозку», – додав Лисиця.
І ось минув місяць. Малюка з мамою виписують з лікарні. Це справжнє свято – і для лікарів, і для Дмитрика, і, звісно, для мами. Попереду ще довгий шлях реабілітації та амбулаторне лікування.
Малюк з мамою найближчим часом житимуть поряд з лікарнею, щоб постійно знаходитися під наглядом лікарів, які доклали чимало зусиль для порятунку дитини.
Як повідомляла УМ, лікарі Черкаського обласного онкологічного центру вперше зробили дитячу алогенну трансплантацію кісткового мозку. І днями з блоку дитячої онкології та гематології виписали 10-річну Настю. Донором для неї став її 6-річний братик Артем.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>