Робот біля пацієнта: у Черкасах запрацювала віртуальна операційна система Epiqar
У Черкасах в обласному онкологічному диспансері провели планову лапароскопічну операцію за допомогою телемедичної платформи Epiqar >>
Бронежилети на війні неодноразово рятували життя людей та зменшували шкоду, заподіяну попаданням кулі (Фото з відкритих джерел)
З початком російського вторгнення в Україну кількість військових у нашій країні значно збільшилася. Вчорашні цивільні одягли військову форму та амуніцію й пішли захищати Батьківщину.
Однак в умовах війни бути військовослужбовцем непросто, ця робота має багато нюансів. Зокрема, військові скаржаться, що через довге носіння бронежилета в зоні бойових дій виникають болі в спині.
Як інформує Україна молода, у своєму інтерв’ю Київський реабілітолог Олександр Єрьомін розповів, як військовим зменшити навантаження від бронежилета, щоб не боліла спина.
Олександр Єрьомін входить до міжнародної Асоціації фізіотерапевтів та займається відновленням українських військових після поранень та отриманих травм. За його словами, «у людей, які постійно носять бронежилети, виникає нерівномірна компресія на кожен хребець».
«Найголовніше, якщо ви носитимете бронежилет, потрібно підготувати вашу амортизаційну систему. Що це таке? Наші ноги, це наші стопи, наші сухожилля і найголовніше — це наші сідниці. Вони є основним чинником амортизації нашого хребта. Моя порада — потрібно по можливості масажувати ноги та сідниці, тоді буде амортизація і не болітиме спина», — пояснив Єрьомін в інтерв’ю.
Слід зазначити, що Олександр Єрьомін навчався у Німеччині, Ізраїлі та Італії. Свого часу супроводжував збірні України на Олімпійських іграх. Серед зіркових відвідувачів реабілітолога були брати Клички, артисти, політики.
Однак не секрет, що проблеми зі спиною можуть переслідувати не лише військових.
Як повідомляла УМ, внаслідок війни чимало українців ризикують захворіти на розлади психіки. Зокрема, депресію і посттравматичний стрес мають понад 8,5 млн українців.
У Черкасах в обласному онкологічному диспансері провели планову лапароскопічну операцію за допомогою телемедичної платформи Epiqar >>
На Сумщині зафіксували перший випадок зараження новим підвидом штаму коронавірусу «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен». >>
Коли я уявляла собі роботу в Нойштадті (богемний район у центрі Дрездена), в голові виникав образ патлатих іпохондриків, які спочатку дивляться на свої біркенштоки, а потім довірливо повідомляють, що в них паморочиться в голові і німіють пальці. >>
У Сумах презентували нове обладнання для визначення ДНК-профілю загиблих воїнів та цивільних. >>
Відділення розраховане на 27 стаціонарних хворих. >>
У МОЗ спростували російські фейки щодо нестачі крові в українських лікарнях, оскільки системне планове донорство дає змогу забезпечити її сталі запаси. >>