В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
ВООЗ не радить застосовувати Сотровімаб та Казірівімаб/імдевім при захворюванні на коронавірус (Фото з відкритих джерел)
Після лабораторних досліджень Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оновила рекомендації з лікування COVID-19 і більше не радить використовувати два види терапії на основі антитіл.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Reuters.
Мова йде про препарати Сотровімаб та Казірівімаб/імдевім. Ці два засоби були одними із перших ліків, які застосовували у лікуванні COVID-19, але стали застарілими.
Рекомендації ВООЗ змінила після лабораторних досліджень, що показали обмежену клінічну ефективність препаратів у боротьбі з останніми штамами коронавірусу.
Висновок ВООЗ вже підтримали у США, де наразі також не рекомендують використовувати Сотровімаб та Казірівімаб/імдевімаб.
Зокрема Сотровімаб від британської компанії GSK і американського партнера Vir Biotechnology, який донедавна мав мільярдні продажі, був вилучений з ринку США Управлінням з контролю за продуктами й ліками.
При цьому наразі обидва препарати все ще продовжують рекомендувати для використання у країнах ЄС.
Також ВООЗ розширила рекомендації для іншого методу терапії – противірусного препарату Ремдесивір від компанії Gilead (GILD.O).
Зокрема його тепер використовувати пацієнтам із тяжким перебігом COVID-19, а також пацієнтам із найвищим ризиком госпіталізації.
Як повідомляла УМ, в Україні зареєстровано препарат «Молнупіравір» для екстреного застосування при лікуванні хворих на коронавірус.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>