Вперше українка стала доноркою кісткового мозку для іноземця
Доноркою кісткового мозку для іноземця вперше стала Українка -автоматизована система визначила реципієнтом пацієнта з Італії. >>
Навіть в умовах війни не варто нехтувати своїм здоров’ям, а обстеження можна робити безкоштовно (Фото з відкритих джерел)
Повномасштабна війна в Україні неабияк змінила наш звичний ритм життя, однак навіть у такі непрості часи не варто забувати про своє здоров’я.
Під час бойових дій не можна нехтувати своїм станом, адже запущені та невилікувані вчасно хвороби згодом призведуть до жахливих наслідків. Однією з найпопулярніших процедур себе пацієнтів і досі залишається ультразвукова діагностика.
Як інформує Україна молода, Міністерство охорони здоров' я на сторінці Фейсбуку роз´яснило, як в умовах воєнного стану безоплатно зробити УЗД.
"Попри війну важливо стежити за станом свого здоров’я та вчасно звертатися до лікаря. Якщо ви в безпеці, піклуйтеся про себе та не відкладайте лікування на потім", – наголошують у відомстві.
Необхідність проведення УЗД визначає сімейний або лікуючий лікар. За потреби він створить електронне або паперове направлення на обстеження.
Якщо ви переїхали, зверніться до лікаря первинної медичної допомоги у місті, де тимчасово проживаєте. За потреби вам нададуть медичну допомогу та направлення на УЗД.
З направленням УЗД можна зробити безоплатно у будь-якому закладі, який має договір з Національною службою здоров’я України за пакетом "Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація)", а також відповідне обладнання та фахівця.
Перед тим як відвідати медзаклад, МОЗ радить зателефонувати в лікарню та уточнити, чи є УЗД-апарат та лікар, який проводить таку діагностику. Якщо так – запишіться на прийом та прийдіть у визначений час.
Якщо людина перебуває у невідкладному стані, УЗД в лікарні роблять безкоштовно і без направлення.
Якщо ви проходите лікування в стаціонарі, призначене лікарем ультразвукове дослідження безоплатне, адже входить до відповідного пакету послуг. Зробити УЗД у такому разі можна у тому ж медзакладі, де лікується пацієнт.
Дізнатися адресу та контакти найближчої лікарні можна у лікаря, який виписує направлення, або за номером телефону контакт-центру НСЗУ 16-77.
Нагадаємо, всі відеоконсультації з лікарями на час війни у Helsi —безкоштовні.
Як повідомляла УМ, у сучасному світі від стресу страждають практично всі: від малого до великого. І це в мирний час, а що вже казати про час війни. Щоб стрес не позначився на нашому настрої, здоров'ї та імунітеті, потрібно вміти позбавлятися від нього – самостійно або за допомогою психолога. Читайте поради психологів, як зняти напругу.
Доноркою кісткового мозку для іноземця вперше стала Українка -автоматизована система визначила реципієнтом пацієнта з Італії. >>
Науковці намагаються зрозуміти виявилений феномен: чому використання лайливих слів допомагає не лише краще переносити біль, але й посилює фізичну силу. Дослідники хочуть з”ясувати, як саме це працює і чи можна використовувати лайку в медичних цілях. >>
Взаємозв’язок між тривалістю життя чоловіка та якістю його сперми завдяки багаторічним дослідженням виявили вчені: науковці зробили висновок, що чим якісніша у чоловіка сперма, тим довша його тривалість життя. >>
На Черкащині в одному з обласних медичних закладів, де надають паліативну та реабілітаційну спеціалізовану допомогу, оновили дитяче відділення. >>
Відтепер люди в Україні, які пережили незаконне ув’язнення та катування під час війни, зможуть отримати статус інваліда та відповідну державну допомогу. >>
«Я ще років з тринадцяти, як виявилося, готувався встановлювати рекорд з відтискання на брусах, — усміхається 45-річний Юрій Балясний з села Петрівка-Роменська Миргородського району. >>