В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
До закладу госпіталізують пацієнтів з клінічними проявами ВІЛ-інфекції за направленням з лікарень Полтавщини. (facebook.com/oleg.khardin)
Полтавці, інфіковані на ВІЛ/СНІД невдовзі можуть опинитися на вулиці, оскільки через фінансові збитки закриють єдине стаціонарне відділення в місті.
Як інформує Україна молода, про це повідомили на своїх фейсбук-сторінках депутати Полтавської обласної ради Ольга Величко та Олег Хардін.
Зокрема, депутат Хардін зазначив, що колектив відділення паліативної допомоги звернувся до нього з проханням допомогти скасувати рішення про ліквідацію закладу.
У зверненні працівників йдеться про те, що 22 жовтня персонал відділення паліативної допомоги отримав наказ, згідно з яким мають звільнити 26 медичних працівників, а структурний підрозділ ліквідувати з 30 грудня.
Таке рішення, за словами працівників, ухвалили без попереднього обговорення та зборів трудового колективу.
Раніше це відділення було інфекційним стаціонаром з палатою інтенсивної терапії для лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів. Навесні цьогоріч його переформатували у відділення паліативної допомоги.
До закладу госпіталізують пацієнтів з клінічними проявами ВІЛ-інфекції за направленням з лікарень Полтавщини або ВІЛ-інфікованих з диспансерної групи Обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД. У відділенні такі пацієнти можуть отримати лікування та паліативну допопомогу, спрямовану на полегшення симптомів невиліковної хвороби та покращення якості життя.
Щороку у відділенні отримували допомогу понад 200 хворих, однак в часи пандемії кількість пацієнтів зменшилася майже вдвічі.
Наразі медичні заклади на Полтавщині готуються укладати договори з Національною службою здоров'я, щоб отримати фінансування у наступному році.
Як повідомляла УМ, полтавський кисень розвозять по лікарнях усієї України.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>