Вакцина Oxford/AstraZeneca проти COVID-19 зареєстрована першою в Україні

10:29, 23.02.2021
Вакцина Oxford/AstraZeneca проти COVID-19 зареєстрована першою в Україні

Вакцина, Oxford/AstraZeneca, що виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield.

Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину Oxford/AstraZeneca проти COVID-19 для екстреного медичного застосування в Україні у понеділок, 22 лютого.

 

Йдеться про версію вакцини Covishield, яку виробляє Інститут сироватки крові в Індії.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє МОЗ України у вівторок вранці, перед очікуваним прибуттям першої партії вакцин з Індії до аеропорту Києва.

 

Наголошується, що вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca.

 

"Вакцина, Oxford/AstraZeneca, що виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield. Відповідно, вакцина Covishield, яка сьогодні прибуває до України, офіційно зареєстрована",  – зазначають у міністерстві.

 

Зауважимо, що усього існує дві версії вакцини AstraZeneca.

 

Різниця між версіями препарату – у місці виробництва. Вакцину виробляють одразу дві організації: компанія AstraZeneca-SKBio у Південній Кореї та Інститут сироватки крові в Індії.

 

Це перша вакцина, яка має потрапити в Україну. Поставку очікують вже 23 лютого.

 

Протягом першого півріччя Україна може отримати від 2,2 до 3,7 млн доз препарату AstraZeneca/Oxford у межах глобальної ініціативи COVAX.

 

Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca.

 

Препарат у двох версіях вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я для екстреного застосування, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

 

Ефективність вакцини AstraZeneca коливається від 62% до 90% залежно від дозування.

 

Це вакцина з використанням вірусних векторів на основі аденовірусу, що спричиняє застуду в шимпанзе. Вона містить генетичний матеріал коронавірусу, який допомагає імунній системі розпізнавати вірус.

 

Зауважимо, що прибуття до України літака з вакциною від COVID-19 очікується в найближчу годину.

 

Глава МОЗ Максим Степанов у неділю, 21 лютого, заявив, що особисто проконтролював відвантаження в Україну першої партії вакцини AstraZeneca (CoviShield) із заводу-виробника в індійському місті Пуне.