Україна отримала прискорений доступ до вакцини від COVID-19

15:53, 05.11.2020
Україна отримала прискорений доступ до вакцини від COVID-19

Сьогодні у світі проводять понад 250 клінічних випробувань вакцин від COVID-19.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має спростити процедуру для вакцин та інших медичних імунобіологічних препаратів.

 

Як інформує УМ, про це повідомила народна депутатка України від фракції "Голос", членкиня Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Ольга Стефанишина у фейсбук.

 

За словами депутатки, законопроєкт №4314 потрібний для того, щоб спростити Україні участь в клінічних випробуваннях і не створювати додаткові перешкоди, зокрема процедури розгляду документів.


Сьогодні у світі проводять понад 250 клінічних випробувань вакцин від COVID-19.

 

У них беруть участь майже всі країни ЄС, Японія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, США тощо. Це забезпечить доступ до вакцини сотням тисяч людей.

 

Україна поки що не бере участі у жодному з клінічних випробувань через суцільну бюрократію: вона може тривати місяцями.

 

З ухваленням цього закону Україна зможе долучитися до клінічних випробувань, а відтак – до 50 тисяч українців зможуть отримати доступ до вакцини вже в найближчі місяці.

 

Щойно якась зі світових вакцин доведе свою ефективність, якість та безпеку, її почнуть виробляти на продаж та розповсюджуватимуть світом.

 

"Сподіваємося, їх буде кілька. Для того, щоб Україна могла завезти їх якомога скоріше на свою територію, ми прибрали бюрократичні бар'єри для реєстрації", -  зазначила Стефанишина.

 

Закон дозволить скоротити до п'яти днів терміни розгляду документів для реєстрації вакцини в Україні, коли вона пройде всі стадії випробувань.

 

Як повідомляла УМ, за минулу добу коронавірус в Україні виявили у 9850 осіб, зафіксовано 193 летальних випадки, 8378 пацієнтів одужали.  

 

МОЗ 5 листопада звернулося до Кабміну з проханням встановити додаткові карантинні обмеження на території України. Зокрема, встановити окремий час для обслуговування людей віком 60+.

 

Петро Порошенко вимагає від уряду і Зеленського протягом 72-х годин відкрити відомчі лікарні та "Феофанію" для прийому хворих на коронавірус українців.