Супрун: Вигідніше продавати не вакцини, а гомеопатію та БАДи

10:01, 02.03.2019
Супрун: Вигідніше продавати не вакцини, а гомеопатію та БАДи

(ФОТО: ВОЛОДИМИР ГОНТАР/УНІАН)

Вакцини — це складний і малоефективний спосіб мати прибуток, ефективніше продавати гомеопатію та БАДи.

 

Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала у Facebook.

 

“Велика фарма наживається на продажі вакцин” — один з найулюбленіших аргументів борців проти щеплень. Начебто ринок вакцин ділять великі корпорації і на цьому заробляють неймовірні гроші. Насправді вакцини — це складний і малоефективний спосіб мати прибуток. Значно вигідніше і простіше продавати гомеопатію та БАДи", - зазначила Уляна Супрун.

 

За її словами, ринок вакцин наразі оцінюється в 36,5 млрд доларів США, і у 2023 році має перевищити позначку 50 млрд доларів. Він зростає зі швидкістю 6,7%.

 

Водночас світовий ринок гомеопатії та альтернативної медицини у 2018 році складав близько 69 млрд доларів США, але у 2023 році він має сягнути понад 199 млрд доларів. Щороку обсяг продажів альтернативних лікарських препаратів зростає на 19%. 

 

Крім того, ринок біологічно-активних добавок торік становив майже 124 млрд доларів, а у 2023 році він складе понад 205 млрд. доларів. Річний коефіцієнт зростання (CAGR) становить 9.6%.

 

Ринок БАДів майже в 4 рази більший за ринок вакцин, а загальний світовий ринок фармацевтичних препаратів оцінюється в 934,8 млрд доларів, і його приріст найближчі роки складатиме 5,8%. 

 

Уляна Супрун наголосила, що вакцини — це невелика частка прибутку “Великої Фарми”, а найкраще почуваються, тобто стрімко зростають, продажі БАДів та гомеопатії.

 

"80% глобальних продажів вакцин дійсно здійснює “Велика Фарма”, тобто п’ять міжнародних компаній. Але навіть їм не вистачає потужностей покрити світову потребу у вакцинах. Іншими виробниками є фармацевтичні компанії ринків, що розвиваються. Конкуренція на ринку дозволила знизити ціни на вакцини", - зазначила вона.

 

Урядовець також відзначила, що продавати вакцини складно: "Розробка нової вакцини складає від 10 до 15 років, а часом і 30 років. Процес виробництва вакцин коливається від 6 місяців до 2,5 років".

 

За її словами, для появи на ринку ЄС вакцина має пройти такий шлях:

 

- Дозвіл на маркетинг який надають лише після отримання даних досліджень, що підтверджують безпечність та ефективність вакцини;

 

- Реєстрація та отримання ліцензії;

 

- Контроль якості. Кожна партія вакцин проходить оцінку, перш ніж потрапити в продаж. У середньому 30-70% часу від виробництва вакцини — це час контролю якості;

 

- Фармацевтичний нагляд, тобто відстеження побічних реакцій вакцинації заради можливого припинення використання та вилучення серії. 

 

"Натомість гомеопатичний препарат та БАДи реєструвати значно простіше, адже є спрощена система реєстрації препарату без жодних незалежних досліджень як в США, так і в Європі. Щодо наукових досліджень про ці препарати — часом вони відсутні взагалі або дуже низької якості", - наголосила Уляна Супрун.

 

 

Вона порадила при пошуку компанії, які наживаються на продажі препаратів, звернути увагу на продавців БАДів та гомеопатії.