Домедична підготовка для військових: Міноборони затвердило нові стандарти
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун переконана, що підвищення податку на цигарки та алкоголь сприятиме покращенню здоров'я українців, подовжить середню тривалість життя в Україні, а також заощадить бюджетні кошти.
Про це вона написала у Фейсбуці за результатами зустрічі з експертами Світового банку.
За її словами, на цій зустрічі було обговорено «переваги введення в Україні податку на шкідливі звички, як паління та зловживання алкоголем».
Так, урядовець зауважила, що пачка цигарок у Лондоні коштує у 20 разів дорожче, ніж у Києві, і водночас жителі Великої Британії живуть на 10 років довше за українців.
«Зростання податку на цигарки та алкоголь з додатковими надходженнями на програми громадського здоров'я не лише покращить здоров'я українців, а й збереже бюджетні гроші на дороге лікування хвороб, яких можна уникнути, відмовившись від паління», - заявила Супрун.
Вона висловила впевненість, що збільшення податків на кожну пачку цигарок може профінансувати зміни в системі охорони здоров'я, такі, як розвиток громадського здоров'я та відшкодування вартості ліків від серцево-судинних захворювань.
«Доказова медицина підтверджує: паління не тільки шкодить здоров'ю тих, хто палить, але дим шкодить й усім, хто поруч. Пора нам усім жити здоровим життям. Наші діти, друзі, всі ми повинні жити в середовищі, вільному від цигаркового диму», - наголосила вона.
Крім того, Супрун поінформувала, що наразі спільно з представниками Світового банку та Всесвітньої ораганізації охорони здоров'я МОЗ працює над аналізом впливу куріння на життя та здоров'я українців.
Нагадаємо, 25 серпня Кабмін України вніс на розгляд до Верховної Ради законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, які передбачають підвищення акцизу на алкоголь і сигарети.За попередньою інформацією, цигарки подорожчають на 30%.
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
У Міністерство охорони здоровʼя правоохоронці передали понад 2 тисячі справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком МСЕК, і щодо 188 осіб інвалідність була скасована. >>
Кабмін підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>