До Дня волонтера: «Укрпошта» оголосила конкурс на кращу марку, фото
Проголосувати за ескіз нової поштової марки до Міжнародного дня волонтера українцям пропонує "Укрпошта". >>
7 березня виповнюється 87 років з дня народженння мультиплікатора, батька культового українського мультфільма "Як козаки..." Володимира Дахна.
Прикметно, що придумуючи персонажів, які прославили його на весь Радянський Союз та за його межами, Дахно особливо не мудрував.
Намалював їх на манер трьох мушкетерів: один вийшов кругленьким і маленьким, другий – худим та високим, третій – справжнім здорованем.
Та саме в них Дахну вдалось надзвичайно точно передати український характер. Пеша серія "Як козаки куліш варили" одразу полюбилася школярам.
А стрічку “Як козаки у футбол грали” обожнювали вже й дорослі. Її перед матчами футболісти київського “Динамо” всією командою переглядали цей мультфільм. У них потім навіть склалась традиція – вести Дахна до пивбару щоразу, коли зустрічали режисера.
За дев'ять серій, герої Дахна стали найбільш впізнаваними персонажами української мультиплікації. І втіленням культурного коду українців.
Останньою популярною роботою Володимира Дахна була екранізація “Енеїди”. Створив мультфільм у 1991 році. Задумів Дахно мав ще безліч, онак втілити їх у життя не міг через фінансові туднощі. Для стрічок ніяк не знаходилися спонсори.
До кінця своїх днів Володимр Дахно продовжував займатися улюбленою справою - анімацією.
Як Володимир Дахно прийшов у цю професію та про що мріяв найбільше - дивіться у відео УМ спільно з IDEALIST.media.
Проголосувати за ескіз нової поштової марки до Міжнародного дня волонтера українцям пропонує "Укрпошта". >>
У Києві у вівторок, 14 травня, відкрили та освятили пам’ятник герою України, меру Олександру Омельченку. >>
Під час ранкового обстрілу Києва внаслідок падіння уламків ракети, яку випустила російська федерація, у Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука руйнувань зазнала центральна частина корпусу. >>
У основі композиції — марка з зображенням українського військового на фоні російського корабля. >>
Японський жіночий гурт The Yokohama Sisters вирішив підтримати Україну в непростий час та відсвяткувати дружні відносини між Одесою і Йокогамою. Дівчата заспівали гімн України і цим захопили українців. >>
Роботи Марії Примаченко були обрані, бо вони якнайкраще ілюструють добро, українську гостинність і передають національний колорит. У творчості художниці мистецтвознавці простежують інклюзивне світосприйняття, адже кожен її образ унікальний і прекрасний по-своєму. >>