Сергій Байдовський: лікарі тричі «запускали» серце загиблого майданівця, та врятувати не змогли (відео)

11:49, 01.03.2019

Було близько 8:00, 20 лютого 2014 року, коли Сергій Байдовський подзвонив рідним. Сказав, що з ним усе гаразд. Та після цього на дзвінки родичів не відповідав, - розказує матір загиблого Героя Майдану Марія Байдовська.

Коли Сергій Байдовський вперше почав їздити на Майдан, рідні про це навіть не знали. Він взяв відпустку на роботі і 25 січня 2014 року записався у Волинську сотню, розказали згодом його побратими.

Саме на допомогу своїм хлопцям 20 лютого 2014 року Сергій прибіг на Інститутську.

Адже Волинська сотня - однією з перших кинулася на захист барикад, щойно почули про штурм Майдану. На них і припав один із перших ударів. Коли перші хлопці почали падати на землю від розриву гранат, Сергій Байдовський переконався, що їх понесли до медиків. А сам - побіг уперед, в наступ. Снайпер поцілив Сергію в груди.

У кареті швидкої Сергій ще намагався боротися за життя. Його серце тричі починало битися, кажуть медики. Однак поранення було несумісне з життям.

Повідомлення про смерть сина застало пані Марію в Італії: вона була там на заробітках. Того дня вона відчула: щось негаразд та намагалася додзвонитися до сина. Та він уже не відповів.

“Не можу його ні обняти, ні поцілувати, як то хоче кожна мати, але він для мене живий”, - відверто зізнається матір Героя Майдану - Марія Байдовська у відео, знятому для проекту “Характери гідності”.Відео до роковин тих подій зняли спільно Національний музей Революції Гідності та організація "Родина Героїв Небесної Сотні".

Дивіться історії інших загиблих Героїв Небесної сотні. Зокрема, як у Небесній сотні опинився неповнолітній студент Назар Войтович; чому «блакитна каска ООН» не захистила героя Майдану Устима Голоднюка від кулі снайпера; як Володимир Жеребний після 12-годинного нічного чергування повернувся на барикади, де й загинув; та за що на Майдані загинув професійний гандболіст 33-річний Анатолій Жаловага.