У Києві активісти та комунальники причепурили історичну садибу Баккалинського, фото
Комунальники "Київзеленбуду" разом зі столичними активістами провели прибирання довкола історичної садиби Баккалинського на вулиці Іллєнка, 30. >>
До 76-ї річниці з дня народження Богдана Ступки в його рідному селищі Куликів, що в Жовківському районі Львівщини, відкрили перший в Україні пам’ятник акторові не на місці поховання.
Про вшанування пам’яті видатного актора повідомляє Міністерство культури 27 серпня.
Відкриття погруддя відбулося біля музейної кімнати у Народному домі Куликова, яка почала працювати минулого року, на 75-ту річницю від дня народження актора.
Як зауважив під час церемонії міністр культури України Євген Нищук, надзвичайно важливо не лише зберігати пам’ять про видатного українця, але й продовжувати його високопрофесійний поступ.
"Неможливо оцінити втрату Богдана Ступки для української культури. Його вік дозволяв творити неймовірні театральні та кіно-образи, розповідати з гумором і мудрістю історії, передавати його досвід нам. Кожному, бо ми всі його учні. Саме тому це погруддя – знакове, до нього мають приходити діти, натхненні стати до творчої роботи, і поки житиме повага і продовжуватиметься його справа – житиме пам’ять, житиме сам Ступка", – сказав Нищук.
Серед присутніх – представники місцевої влади, близькі та друзі Богдана Ступки – односельчани, керівництво та актори рідного для нього Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові, а також син – Остап Ступка. Каже, втілення проекту стало можливим завдяки спільній роботі багатьох небайдужих.
“Ми повинні продовжувати працю, яку розпочали наші батьки. Я виріс у Куликові, це для мене рідне селище, я памятаю ці дні як ніби вони були вчора. І я дякую всім, хто допомагає нашій родині нести для люде цю пам’ять. Впевнений, і музей-світлиця тут в Народному Домі буде розширюватись, поповнюватись цікавими експонатами, тепер це вже наша спільна справа” – сказав син актора.
“Богдан Ступка був яскравим виразником акторської професії, акторів він називав “мудрі арлекіни” і, зізнаюсь, мені дуже бракує цього його почуття гумору. Воно було незабутнім – по відношенню до людей, до життя, до самого себе. Я знаю безліч наших спільних історій, які згадую з теплою посмішкою. Але найголовніше, що зробив Ступка - він вписав себе на скрижалі українського театрального мистецтва і це велика честь жити та працювати в один час з цим Генієм” – додає Народний артист, художній керівник Національного театру імені Марії Заньковецької Федір Стригун.
Святкування дня народження видатного актора розпочали веломандрівкою зі Львова до Куликова, де й народився український артист. По завершенні - у Народному домі Куликіва пройшов мистецький вечір-спогад "Зоряний політ Богдана Ступки".
Нагадаємо, Богдан Ступка народився 27 серпня 1941 року в смт Куликів. Видатний актор і лауреат Шевченківської премії помер 22 липня 2012 року. Герой України похований на центральній алеї Байкового цвинтаря.
Комунальники "Київзеленбуду" разом зі столичними активістами провели прибирання довкола історичної садиби Баккалинського на вулиці Іллєнка, 30. >>
Підрозділ 76-ї десантно-штурмової дивізії російських військ знищили львівські десантники. >>
У Львові виконали першу в Україні операцію з пересадки легенів. Донором органу став 54-річний чоловік, який напередодні помер від геморагічного інсульту. >>
Історичний будинок Барбана кінця ХІХ століття знесли за допомогою будівельної техніки і під прикриттям «тітушок» на вулиці Обсерваторній, 6 в Києві на світанку в п’ятницю. >>
Глава держави оглянув Дзвін пам'яті на території меморіалу, який є одним із чотирьох дзвонів, встановлення яких Зеленський ініціював рік тому. >>
Церемонія прощання з народним артистом СРСР, радянським і російським актором театру і кіно вірменського походження Арменом Джигарханяном відбувалася в Московському Драматичному театрі у відкритому для відвідувачів форматі у вівторок, 17 листопада. >>