Совкова інертність

14:48, 05.05.2021
Совкова інертність

Урочистості з нагоди 230-річчя ухвалення конституції Речі Посполитої: Зеленський у присутності глав Польщі, Литви, Латвії і Естонії. (Фото Офісу президента)

Перебуваючи у Варшаві 3 травня п. р. на урочистостях з нагоди 230-річчя ухвалення конституції Речі Посполитої президент Володимир Зеленський у присутності глав Польщі, Литви, Латвії і Естонії заявив, що він "народився в СРСР", "де були плюси і мінуси".

 

Зайве вчергове наголошувати , які почуття до імперсько агресивного і загарбницького колишнього Радянського Союзу панують у народів прибалтійських республік. Адже ці країни, як і Україна, були окуповані "Імперією зла", позбавлені державності та масштабно асимілювалися, русифікувалися і піддавалися жорстокому насиллю.

 

У свою чергу, так звана ПНР Кремлем збройним шляхом була інтегрована у "соціалістичну співдружність". Як васал Москви під репресивним керівництвом польських комуністів будувала псевдосоціалізм. Маючи формальну державність, слідувала у фарватері політики та популістських ідеологем КПРС.

 

Це стосовно дотримання політкоректності та дипломатичної етики у міжнародних відносинах, які повинні демонструватися і на зустрічах з держсекретарем США Блінкеном та його заступницею пані Нуланд.

 

З якими доречно було б обговорити необхідність саміту підписантів Будапештського меморандуму для деокупації частини Донбасу і Криму.

 

Заява В. Зеленського про те, що він "народився в СРСР", а не в Україні, дає підстави говорити про те, що президент, напевно, не вважає себе корінним українцем, а позиціонує себе як  "homo sovetikus". І за прикладом Узурпатора Путіна вважає розвал СРСР "трагедією 20 сторіччя". Досить прикро, якщо такі враження про В. Зеленського винесли і керівники Польщі, Литви, Латвії і Естонії, так як перераховані країни підтримують курс України в  НАТО і ЄС.

 

Для унеможливлення подібних ляпів у майбутньому, ОП необхідно ретельніше готувати візити глави держави.

 

А щодо історичної пам'яті, Зе-команді варто ретельно ознайомитися із поемою відомого російського письменника Миколи Некрасова "Кому на Руси жить хорошо" . В ній у сатирично-саркастичній формі описується соціальний стан романовської імперії, що по більшості параметрів екстраполюється на життєдіяльність населення колишнього СРСР.

 

Урок із викладеного очевидний. Україна зможе успішно реалізувати першочергові стратегічні пріоритети лише у разі, коли управлінський істеблішмент і нація остаточно позбудуться психології і філософії "совкової" інертності.

 

 

                                                                                                                Василь Богдан,           

                                                                                           експерт з питань безпеки

                                                                                           Генерал- лейтенант, публіцист

 • Про модерний авторитаризм

  Не я перший констатую схильність Зеленського до авторитаризму. Я чув про ці його замашки, ще коли він не ліз у президенти, а керував Кварталом. >>

 • Виклики політичного сезону

  Виступи на погоджувальній раді очільника партії " Слуга народу" О. Корнієнка та Голови ВР України Д. Разумкова на відкритті чергової сесії справляють враження, що чинна влада існує у відстороненій віртуальності відносно вже семирічної збройної агресії Росії проти України. >>

 • Спроби радянських вождів «випалити» українство як явище

  У Союзі велася цілеспрямована неоголошена війна проти українського народу, який своїм волелюбством та прагненням свободи підривав стовпи більшовицької ідеології і загрожував самому існуванню тоталітарної імперії. >>

 • Популізм опалювального сезону

  Через популізм опалювального сезону 2020/2021 рр. понад 100 млрд боргів поклали і на так вже ледь дихаючий Нафтогаз, якого зараз не добиває лише лінивий. І, як в часи Януковича-Кучми-Кравчука: борги для нас - надприбутки для декількох друзів Президента. >>