Вітаю із 78-ю річницею УПА

09:25, 14.10.2020
Вітаю із 78-ю річницею УПА

Подвиг людей, які боролись і полягли за Батьківщину, становить головне історичне значення ролі УПА для всієї України.

Дорогий Український народе,
 
Вітаю вас із 78-ю річницею Української повстанської армії.
 
Вітаю вас із святом Покрови Пресвятої Богородиці.
 
Військо, якому належало бути заснованим у цей день, стало непереможною, нескореною і однією з найтрагічніших армій XX століття.
 
Пам’ять про кожного героя і кожну жертву боротьби за визволення, свободу і незалежність України є святою і неподільною.
Сотні тисяч воїнів Української повстанської армії постали на захист рідної землі.
Вони – переможці, бо перемогла їхня віра у майбутню державу.
Подвиг людей, які боролись і полягли за Батьківщину, становить головне історичне значення ролі УПА для всієї України.
 
Сьогодні, на знак державної шани ми згадуємо усіх патріотів, які сформували національний Рух Опору – попри явну приреченість і неминучу загибель.
 
Не оминаємо жодної важкої сторінки нашої історії і саме так – відновлюємо правду, за якою стоїть великий і соборний подвиг Українського народу – народу, який переміг смерть і врешті утвердив свою державу.
 
Чітко і ясно потрібно сказати про двох ворогів, проти яких взяла зброю Українська повстанська армія – проти нацизму і комуністичного терору.
У цій боротьбі УПА об’єднала людей різних національностей і різних політичних поглядів. Цей факт є принципово важливим для розуміння визвольного характеру боротьби повстанців.
 
Найбільшим зовнішнім злом, яке у XX столітті поставило Український народ на межу фізичного знищення і в диявольському задумі штовхнуло один на одного, був тоталітаризм і заперечення нашого права на життя і незалежність.
Разом з іншими народами світу ми засуджуємо будь-який вияв тоталітарної свідомості, зневаги до людського буття і буття національного.
 
Як наслідок тоталітарної ідеології я розглядаю досі існуючу пропаганду, яка свідомо спотворює правду про боротьбу українського підпілля.
Ці спроби – приречені. Так само, як їхні носії, які ще донедавна заперечували саму нашу державність.
За подвигом і трагедією УПА стоять долі людей, які пройшли не лише через горнило війни, але й через тортури і репресії радянського часу.
 
Держава і суспільство в боргу перед цими людьми.
Нам потрібне співпереживання. Я твердо вірю, що найвищим торжеством мудрості нашого народу стане спільна і чиста пам’ять про минуле, виявлена у реальній турботі влади, у порозумінні старшого покоління, у порозумінні всього суспільства.
 
Ми зобов’язані подивитися на нашу історію поглядом національної гідності, а отже, відкинути нав’язані ззовні міфи і стереотипи.
Національний погляд охоплює і зводить воєдино кожне зусилля віддане Україні.
 
Приклад і чин Української повстанської армії належить до цього ряду разом з жертовною боротьбою і працею мільйонів синів і доньок нашої землі – усіх, хто вірив, вірить і прагне добра нашій державі.
Із зрілою відповідальністю ми повинні пам’ятати про правду і кривду нашого минулого бездержавного життя.
Український внесок у перемогу людства над тоталітаризмом – винятковий.
 
На основі нових віднайдених свідчень ми маємо донести світові повне знання про визвольну боротьбу нашого народу, про численні приклади людської саможертви задля порятунку інших і про справжню народну відданість цінностям гуманізму, добра і милосердя.
Відродження історичної правди означає для нас спільний рух вперед – як єдиного суспільства, як єдиної нації, як великого світового народу.
 
Пам’ять про кожного українського патріота – єдина та неподільна.
 
Я глибоко і впевнено вірю в той день, коли Україна позбудеться мороку минулих лихоліть і чистим серцем подивиться на своє майбутнє.
Так постає і постане держава національної перемоги, справедливості і єдності.
 
Цій меті присвячене наше життя.
 
Я вітаю вас, дорогі ветерани і дорогі співвітчизники, зі святом.
 
У День Покрови Пресвятої Богородиці я прошу у Господа захисту для нашої держави.
 
Бажаю усім нам сили, мудрості, терпіння і віри.
 
 
Як повідомляла "УМ", художник Андрій Єрмоленко у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті розробив серію плакатів із воїнами для інформаційної кампанії до Дня захисника України. Мета кампанії – вшанувати всі покоління борців за українську державність.

  • Феномен генерала Василя Кука

    Василь Кук, один із кращих в поколінні нескорених, чудово розумів це. Тому його невеличка квартира на Дарниці постійно була наповнена гамірною молоддю. Тому він не переставав до останнього спілкуватися із журналістами, давати для них інтерв’ю та коментарі. Він і далі командував боротьбою... >>

  • Вже 87 років іде за цим небом їхній Чумацький шлях

    Це - не поминальна хода. Це - воскресіння нашої пам'яті, очищення від лжі і скверни. Це - чиста і чесна праця, тільки вона допоможе навести справедливий національний і життєвий лад в Україні. Ми мусимо ретельно віднайти і зберегти знання про кожну жертву Великого голоду. >>