Вітаю із 78-ю річницею УПА

09:25, 14.10.2020
Вітаю із 78-ю річницею УПА

Подвиг людей, які боролись і полягли за Батьківщину, становить головне історичне значення ролі УПА для всієї України.

Дорогий Український народе,
 
Вітаю вас із 78-ю річницею Української повстанської армії.
 
Вітаю вас із святом Покрови Пресвятої Богородиці.
 
Військо, якому належало бути заснованим у цей день, стало непереможною, нескореною і однією з найтрагічніших армій XX століття.
 
Пам’ять про кожного героя і кожну жертву боротьби за визволення, свободу і незалежність України є святою і неподільною.
Сотні тисяч воїнів Української повстанської армії постали на захист рідної землі.
Вони – переможці, бо перемогла їхня віра у майбутню державу.
Подвиг людей, які боролись і полягли за Батьківщину, становить головне історичне значення ролі УПА для всієї України.
 
Сьогодні, на знак державної шани ми згадуємо усіх патріотів, які сформували національний Рух Опору – попри явну приреченість і неминучу загибель.
 
Не оминаємо жодної важкої сторінки нашої історії і саме так – відновлюємо правду, за якою стоїть великий і соборний подвиг Українського народу – народу, який переміг смерть і врешті утвердив свою державу.
 
Чітко і ясно потрібно сказати про двох ворогів, проти яких взяла зброю Українська повстанська армія – проти нацизму і комуністичного терору.
У цій боротьбі УПА об’єднала людей різних національностей і різних політичних поглядів. Цей факт є принципово важливим для розуміння визвольного характеру боротьби повстанців.
 
Найбільшим зовнішнім злом, яке у XX столітті поставило Український народ на межу фізичного знищення і в диявольському задумі штовхнуло один на одного, був тоталітаризм і заперечення нашого права на життя і незалежність.
Разом з іншими народами світу ми засуджуємо будь-який вияв тоталітарної свідомості, зневаги до людського буття і буття національного.
 
Як наслідок тоталітарної ідеології я розглядаю досі існуючу пропаганду, яка свідомо спотворює правду про боротьбу українського підпілля.
Ці спроби – приречені. Так само, як їхні носії, які ще донедавна заперечували саму нашу державність.
За подвигом і трагедією УПА стоять долі людей, які пройшли не лише через горнило війни, але й через тортури і репресії радянського часу.
 
Держава і суспільство в боргу перед цими людьми.
Нам потрібне співпереживання. Я твердо вірю, що найвищим торжеством мудрості нашого народу стане спільна і чиста пам’ять про минуле, виявлена у реальній турботі влади, у порозумінні старшого покоління, у порозумінні всього суспільства.
 
Ми зобов’язані подивитися на нашу історію поглядом національної гідності, а отже, відкинути нав’язані ззовні міфи і стереотипи.
Національний погляд охоплює і зводить воєдино кожне зусилля віддане Україні.
 
Приклад і чин Української повстанської армії належить до цього ряду разом з жертовною боротьбою і працею мільйонів синів і доньок нашої землі – усіх, хто вірив, вірить і прагне добра нашій державі.
Із зрілою відповідальністю ми повинні пам’ятати про правду і кривду нашого минулого бездержавного життя.
Український внесок у перемогу людства над тоталітаризмом – винятковий.
 
На основі нових віднайдених свідчень ми маємо донести світові повне знання про визвольну боротьбу нашого народу, про численні приклади людської саможертви задля порятунку інших і про справжню народну відданість цінностям гуманізму, добра і милосердя.
Відродження історичної правди означає для нас спільний рух вперед – як єдиного суспільства, як єдиної нації, як великого світового народу.
 
Пам’ять про кожного українського патріота – єдина та неподільна.
 
Я глибоко і впевнено вірю в той день, коли Україна позбудеться мороку минулих лихоліть і чистим серцем подивиться на своє майбутнє.
Так постає і постане держава національної перемоги, справедливості і єдності.
 
Цій меті присвячене наше життя.
 
Я вітаю вас, дорогі ветерани і дорогі співвітчизники, зі святом.
 
У День Покрови Пресвятої Богородиці я прошу у Господа захисту для нашої держави.
 
Бажаю усім нам сили, мудрості, терпіння і віри.
 
 
Як повідомляла "УМ", художник Андрій Єрмоленко у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті розробив серію плакатів із воїнами для інформаційної кампанії до Дня захисника України. Мета кампанії – вшанувати всі покоління борців за українську державність.