Припустимо, Приватбанк повернуто колишнім власникам. Що далі?

15:36, 04.05.2019
Припустимо, Приватбанк повернуто колишнім власникам. Що далі?

(Корреспондент.net)

Припустимо, Приватбанк повернуто колишнім власникам. Що далі?

 

Поки це лише припущення, але, враховуючи "чесність" та "незаангажованість" українських судів, варто спробувати розглянути сценарій, щоб зрозуміти потенційні наслідки.

 

Кредитний портфель Приватбанку, який класифікується як пов'язаний з попередніми акціонерами, на кінець 2018 року досяг 212,8 мільярда гривень.

 

Наступного дня після повернення банку колишнім власникам НБУ як регулятор має прийти й попросити нових старих власників або влити капітал у розмірі 212,8 млрд грн., або надати адекватне забезпечення під ці кредити та почати їх гасити.

 

Згідно з оцінкою Forbes поточні статки двох основних колишніх власників - 2,4 млрд доларів, або 63,6 млрд гривень. Це лише 30% від потрібної суми.

 

Старі власники також намагаються отримати в судах рішення про компенсацію 2 млрд доларів (53 млрд грн.) за націоналізацію банку. Навіть якщо вирахувати цю суму із суми неповернутих кредитів, залишиться 159,8 млрд грн боргу. Статків колишніх власників на його покриття все одно не вистачить.

 

Нові старі власники можуть спробувати потягнути час. Минулого року банк отримав 11,67 млрд прибутку. Банк має працювати з таким прибутком 18 років, щоб покрити 212,8 млрд грн неповернутих кредитів. Тягнути час 18 років не вийде. Доведеться приймати рішення.

 

Далі дежавю. Як і в 2016 році, рішення два - націоналізація або ліквідація. Повторна націоналізація - покриття 212,8 млрд коштом платників податків із певною ймовірністю повернути вкладені кошти за 18 років за рахунок майбутніх прибутків. Ліквідація - покриття 212,8 млрд коштом платників податків із майже нульовою ймовірністю повернути вкладені кошти та можливий колапс, принаймні на певний час, системи безготівкових транзакцій.

 

Дмитро Яблоновський, 4 травня 2019 року, Фейсбук

 • БЮДЖЕТ-2019: СУМУЄМО ЗА ІНФЛЯЦІЄЮ?

  Бюджетні доходи є продуктом двох головних чинників. Перший – це зростання економіки, або те, що реально збільшує наш «бюджетний стіл». Другий - це гарна ілюзія збільшення нашого столу через інфляцію. Це як додати води до молока: ніби стало більше, але смачніше не стало і користі більше не принесло. >>

 • Слабка ланка: Суди. Ефект проваленої реформи

  Основними ньюсмейкерами в Україні наступних тижнів і місяців стануть суди. Користуючись фактичним вакуумом влади і інстинктом пошуку "нових господарів" з боку суддів, буде зроблено спробу фактично відкатати назад 5 років української історії. >>

 • Переможе кіно чи життя?

  Декому подобається, що Зеленський – маріонетка Коломойського. Адже Коломойський не допустив поширення «русской весны» на Дніпропетровщині. Але ж Зеленському байдуже від кого і за що брати гроші. >>

 • «Юріїв день» для орендодавців

  Проект народних депутатів Олександра Гереги та Андрія Шиньковича «Про внесення змін до Закону України «Про оренду землі», згідно з яким власнику земельної ділянки надається право в односторонньому порядку розривати договір оренди землі, якщо його не влаштовує розмір орендної плати, з’явився у ЗМІ >>