Соцгарантії для іноземців, які служать у ЗСУ - Зеленський підписав закон
Закон, що стосується соціального захисту іноземних військових, які служать у лавах ЗСУ, президент Володимир Зеленський підписав 9 лютого. >>
Більш як половина країн-членів НАТО висловили готовність приєднатися до ініціативи PURL щодо закупівлі американської зброї для України. Вони один за одним заявляють про нові внески за цією програмою. (Фото: Telegram-канал Дениса Шмигаля)
Представники 19 країн формату «Рамштайн-31» на сьогоднішньому засіданні Контактної групи з оборони України висловили готовність надати Україні нові пакети військової допомоги.
Як інформує УМ, про це 15 жовтня повідомив генсек НАТО Марк Рютте журналістам після завершення 31-го засідання Контактної групи із питань оборони України, однак не надавши деталей.
«НАТО чітко визначає пріоритетом підтримку України в боротьбі, роблячи її якомога сильнішою сьогодні, щоб усі союзники, в тому числі поза НАТО, наші партнери, надавали Україні все можливе, унікальну летальну і нелетальну зброю, включаючи системи протиповітряної оборони», - заявив Рютте.
Він згадав ключові напрямки військової підтримки України: ініціативу PURL, чеську програму постачання боєприпасів, двосторонню підтримку та формат «Рамштайн».
«У нас було 19 країн, які виступили, і всі вони оголосили про постачання для України, в тому числі в рамках PURL та інших ініціатив, але в багатьох випадках також у двосторонньому форматі», – сказав генеральний секретар, коментуючи сьогоднішнє засідання «Рамштайну».
Він зазначив, що для України ще багато чого потрібно зробити, «тому що ми повинні допомогти вам пережити зиму».
«Ми повинні чітко дати Путіну зрозуміти, що він ніколи не зможе перемогти і що ми надалі вас підтримуватимемо. І я думаю, це чітке повідомлення сьогодні пролунало», – підсумував генеральний секретар.
Очільник Пентагону Піт Гегсет заявив, що Міністерство оборони США готове долучитися до колективних зусиль НАТО щодо забезпечення миру в Україні, якщо найближчим часом не окреслиться шлях до встановлення миру, а тим часом ініціатива PURL є найкращим інструментом допомоги Україні.
Як повідомляла УМ, сьогодні, 15 жовтня, у Брюсселі відбулося 31-ше засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн».
Закон, що стосується соціального захисту іноземних військових, які служать у лавах ЗСУ, президент Володимир Зеленський підписав 9 лютого. >>
Упродовж січня 2026 року 1 642 українці звернулися до екстреної медичної допомоги з обмороженням та переохолодженням. Найбільша кількість звернень зафіксована у Дніпропетровській області – 195, м. Києві – 183 та на Харківщині – 167. >>
Дані 21 російського підприємства, залученого до розробки й виробництва безпілотних систем, які рф використовує у війні проти України, оприлюднило Головне управління розвідки Міністерства оборони України >>
До фінального та найбільш складного етапу реформи «Нова українська школа» готується українська система освіти: із 2027–2028 навчального року підхід до здобуття середньої освіти зазнає фундаментальних змін. >>
Торги про продаж 460 га землі на половині Боржава у Закарпатській області оточенню колишнього голови адміністрації президента Януковича Сергія Льовочкіна, скасувало Агентство з розшуку та менеджменту активів. >>
07.02.2026 року після швидкоплинної тяжкої хвороби відійшла у засвіти Людмила Федірівна Хроненко, багаторічний головний бухгалтер Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра (з 1982-го), згодом - заступник генерального директора з фінансово-економічних питань, в.о. генерального директора (берез >>