Херсон з голосом Метрополітен-опери. У Києві відбудеться концертне виконання опери про викрадення росією українських дітей
Національна опера України на початку червня збирає глядачів на особливу подію. >>
Церемонія побратимства Бучінасско і Златополя.
У Міжнародний день миру італійське місто Бучінасско (регіон Ломбардія) підписало пакт побратимства зі Златополем Харківської області. Цей символічний акт став знаком підтримки України з боку італійських партнерів і засвідчив спільне прагнення двох громад до співпраці у гуманітарній, культурній та освітній сферах.
Церемонія підписання відбулася під час храмового свята Бучінасско. Участь у ній взяли мер та міська рада, віце-консул України в Мілані Ірина Кожушко, а також представники асоціацій VITAWORLD Italia та Sviluppo Democratico Ucraina — організацій, що стали рушійною силою побратимства.
«Це не лише офіційний документ, а міст дружби й солідарності. Ми хочемо, щоб зв’язок між нашими громадами розвивався через мистецтво, спільну пам’ять та допомогу тим, хто її потребує», — наголосила заступниця мера Анна Аркарі.
Символом партнерства стали срібні таблички, виготовлені студентами Фундації «Ікарос». Під час урочистостей міська музична група виконала гімни України та Італії, а мешканці Бучінасско тепло зустріли українську делегацію. Віце-консул Ірина Кожушко подякувала громаді за постійну підтримку українців, підкресливши, що у час, коли Україна бореться за своє існування, такі ініціативи — це жест справжнього людського єднання, нагадування, що культура і солідарність сильніші за будь-яку зброю.
Підписання пакту стало також завершальним етапом співпраці з Фундацією Terre des Hommes Italia, яка у 2024–2025 роках підтримувала дітей і родини Златополя. Президентка організації Донателла Вергані передала українській делегації вітання й підкреслила готовність до подальшої гуманітарної допомоги, зазначивши, що дружба між народами — це не про політику, а про людяність.
Особливим і глибоко емоційним моментом дня стало відкриття виставки «The Unbroken Voice of Art» — робіт молодого художника з Харківщини Артема Азарова, який загинув на фронті. Його полотна, представлені у Бучінасско, стали символом незламності українського народу й того, що навіть у найтемніші часи мистецтво говорить голосом життя. Президентка VitaWorld Italia Наталія Сасіна підкреслила, що через ці картини італійці змогли відчути біль і гідність України, адже це мистецтво, що не знає кордонів.
Таким чином, підписання пакту між Бучінасско та Златополем стало не лише адміністративною подією, а й потужним знаком міжнародної солідарності, який доводить: культура, співчуття і братерство здатні єднати громади навіть у час війни.
Валентина БІЛАН
Національна опера України на початку червня збирає глядачів на особливу подію. >>
Нічого подібного за масштабом і рівнем документування в польській історіографії не існує. Натомість цифра у 100 тисяч убитих поляків, яка сьогодні фактично закріплена в польському законодавстві та політичному дискурсі, не підтверджена жодним науковим дослідженням. >>
У Києві проходитиме 23 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. >>
Серед понад 240 дуже-дуже важливих і потрібних подій XIV Книжкового Арсеналу в Києві все ж було дві, які по-особливому вирізнялися. >>
У Києві презентують перший вініловий реліз сучасної української класичної музики у виконанні Національного ансамблю солістів «Київська камерата» — альбом «Спроможні» (Empowered). >>
Покоління за поколінням ми падаємо у землю як зерна, але творимо щось більше за нас. Це прикінцева професорська цитата у новій - першій художній книзі історика і журналіста Олександра Зінченка "Два мільйони світанків (Трипільська таємниця)". >>