Зеленський по дорозі до Брюсселя провів у літаку пресконференцію
Після зустрічі з лідерами ЄС у Лондоні Зеленський дав відповіді на запитання журналістів у літаку. >>
У ЄС стурбовані діями України щодо НАБУ та САП.
Серйозну стурбованість висловила Європейська комісія рішенням Верховної Ради ліквідувати гарантії незалежності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Як інформує УМ, про це йдеться в дописі єврокомісарки з питань розширення Марти Кос у соцмережі X.
“Серйозно стурбовані сьогоднішнім голосуванням у Раді. Ліквідація ключових гарантій незалежності НАБУ – це серйозний крок назад. Незалежні органи, такі як НАБУ та САП, є важливими для шляху України до ЄС. Верховенство права залишається в самому центрі переговорів про вступ до ЄС”, – зазначила вона.
Верховна Рада 22 липня ухвалила закон щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних зі зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану, який зменшує повноваження та фактично позбавляє незалежності НАБУ і САП.
Він передбачає, що генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору; має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам; може закрити розслідування на вимогу сторони захисту; сам вирішує спори про підслідність; самостійно підписує підозри топпосадовцям; керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.
В антикорупційних відомствах наголосили, що в разі ухвалення законопроєкту керівник САП стане номінальною фігурою, а НАБУ втратить незалежність і перетвориться на підрозділ Генпрокуратури.
Директор НАБУ Семен Кривонос закликав Президента не підписувати закон.
Як повідомляла УМ, НАБУ і САП позбавляють незалежності - Стефанчук підписав закон.
Після зустрічі з лідерами ЄС у Лондоні Зеленський дав відповіді на запитання журналістів у літаку. >>
У Лондоні під час виступу 8 грудня Фрідріх Мерц заявив, що має сумніви щодо змісту окремих документів, які Сполучені Штати передають європейським партнерам у межах перемовин про досягнення миру в Україні. >>
Лондон 8 грудня стає політичною точкою збору Європи: прем’єр Великої Британії Стармер приймає Зеленського, Макрона та Мерца. Європейські лідери терміново консолідуються >>
У Музеї імені Григоре Антипи, палаці Рогана та палаці Куденберг, які в Румунії, Франції та Бельгії, запрацювали три нові україномовні аудіогіди. >>
Переконати президента України Володимира Зеленського не погоджуватися на можливу угоду щодо виведення українських військ із Донбасу без надійних гарантій безпеки з боку США, намагаються європейські лідери. >>
Одіозно-скандальний американський мільярдер Ілон Маск закликав закрити Європейський Союз і повернути суверенітет країнам ЄС. За день до того ЄС оштрафував його соцмережу Х (колишній Twitter) на €120 мільйонів. >>