Біля зруйнованого тернопільського будинку з’явився мурал на захист українських дітей
Минають тижні від дня ракетної атаки рашистів по Тернополю, який забрав життя 36 містян, серед яких семеро дітей. >>
Розмір репродукції - 6 на 8 метрів, і вона займає майже три поверхи будівлі. (Фото: Фейсбук Департамент культури та туризму ТОДА)
До Книги рекордів України увійшов найбільший в нашій країні фотопортрет-репродукція видатної оперної співачки Соломії Крушельницької, розміщений на корпусі Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької.
Як інформує УМ, про це повідомили в департаменті культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації у Фейсбуці.
“Диплом-підтвердження досягнення у номінації “Популяризація видатних людей України” керівнику коледжу Сергію Маловічку вручив експерт Національного проєкту “Книга рекордів України”, заслужений діяч мистецтв Віталій Іваницький”, – йдеться в повідомленні.
Розмір репродукції – 6 на 8 метрів, і вона займає майже три поверхи будівлі.
Як зазначається у дипломі, “оригінальність подачі інформації із зображенням Соломії Крушельницької на фасаді Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької є новітньою і сучасною формою популяризації навчального освітньо-культурного закладу в Україні”.
“Дякую членам студентського парламенту коледжу, які були ініціаторами реєстрації банера у Книзі рекордів України як найбільшої фотокопії Соломії Крушельницької, – наголосив Сергій Маловічко. – Дякую усім, хто допомагав нам у втіленні ідеї прикрасити корпус банером із портретом нашої патронеси”.

Уродженка Тернопільщини Соломія Крушельницька (1872 – 1952) — українська оперна співачка, педагогиня. За життя визнавана найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання “Вагнерівська примадонна” XX століття. Співати з Крушельницькою на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін.

Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував їй свій портрет з написом “Найвеличнішій і найчарівнішій Баттерфляй”. У сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
Як повідомляла УМ, українець Дмитро Грунський - семиразовий рекордсмен Книги Гіннеса.
Минають тижні від дня ракетної атаки рашистів по Тернополю, який забрав життя 36 містян, серед яких семеро дітей. >>
Національний рекорд України в номінації "Найбільша кількість знаків числа Пі, відтворена напам’ять підлітком" встановив 16-річний Борис Васковець з Києва – він вивчив послідовність із 300 цифр. >>
Перед світанком 19 листопада у промисловий об’єкт та розташовані поряд 9-поверхівки в одному з районів Тернополя влучили російські крилаті ракети Х-101, випущені з літаків стратегічної авіації. >>
Пошуково-рятувальні роботи на місці вчорашнього російського ракетного удару до цього часу тривають у Тернополі. >>
По Україні вночі й вранці 19 листопада був комбінований удар із залученням різних типів ураження. >>
У Тернополі багатоповерховий будинок зруйновано внаслідок російської атаки вранці 19 листопада. Наразі відомо про 2 загиблих. >>