Із детективів у митники: Кабмін призначив Мандзія головою Держмитслужби
Кабінет міністрів України у п’ятницю, 10 квітня, призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби за результатами відкритого конкурсу >>
Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50 % українці).
День пам’яті жертв політичних репресій в Україні відзначають сьогодні, 18 травня.
Як інформує УМ, про це Міністерство культури та стратегічних комуникацій повідомило 18 травня у Фейсбуці.
Це день скорботи за тими, кого знищили лише за право бути собою — думати, говорити, жити вільно. У цей день ми згадуємо мільйони українців, чиї долі були зламані комуністичним режимом.
У МКСК нагадали, що масові політичні репресії в СРСР, особливо в період так званого «Великого терору» 1937–1938 років, стали однією з найтрагічніших сторінок історії України.
За архівними даними, лише за два роки на території УРСР було засуджено майже 200 тисяч осіб, з яких понад 120 тисяч — до розстрілу. Серед них — вчені, митці, священники, селяни, військові, вчителі. Дехто був відправлений до таборів ГУЛАГу або інших місць ув’язнення. Усі вони стали «ворогами народу» за вигаданими звинуваченнями.
Одним із найвідоміших місць масових поховань став Биківнянський ліс на околиці Києва. Саме тут поховано від 15 до понад 100 тисяч людей, знищених каральними органами НКВД. Серед жертв — поети Михайль Семенко і Майк Йогансен, художник Михайло Бойчук, митрополит Василь Липківський та інші діячі української культури.
Радянська влада системно приховувала ці злочини: місця поховань знищували бульдозерами, архіви засекречували, а вироки часто виносили позасудові «трійки» — без права на захист чи оскарження. Свідчення вибивали під тортурами.
Справжнє державне визнання злочинів комуністичного режиму відбулося лише після відновлення незалежності України.
У 1991 році Верховна Рада УРСР ухвалила Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні», а в 2015 році — закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів і заборону їхньої символіки. Згодом було вдосконалено законодавчу базу щодо процедури реабілітації.
«Цей день — нагадування про ціну свободи, незалежності і про те, як важливо захищати права людини і гідність», - підкреслили у МКСК.
Нагадаємо, що День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з указом Президента від 21 травня 2007 року щорічно у третю неділю травня з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Як повідомляла УМ, Політичні репресії в Україні: кількість жертв не піддається підрахунку.
Кабінет міністрів України у п’ятницю, 10 квітня, призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби за результатами відкритого конкурсу >>
Встановлення фонтану на місці пам'ятника Леніну в центрі Києва є нейтральним, а не відіграє ролі у меморіалізації – заявив голова Українського інституту національної пам'яті, історик та військовий Олександр Алфьоров. >>
У четвер, 9 квітня, Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди представникам органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій, а також відзначив українські міста почесною відзнакою «Місто-герой України» за стійкість у війні. >>
Із часу початку «великої» війни загинуло 147 медійників, щонайменше 21 - під час виконання професійних обов'язків, а 28 українських журналістів досі залишається в полоні. >>
У віці 62 років 8 квітня пішов із життя бандурист і поет Ярослав Чорногуз. >>
У квітні відбувається шостий «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії». >>