«Дружба» не завада: військові секрети рф – крадуть китайські хакери
Китай, із початку повномасштабної війни росії в Україні, неодноразово кібератакував російські державні установи та оборонні компанії, щоб дістати їхні військові секрети. >>
Трамп готовий прийняти «летючий палац» як подарунок від Катару.
У Ірані категорично заперечують заяви, нібито їх країна планує передати росії пускові установки для балістичних ракет малої дальності Fath-360, і називає їх «повністю абсурдними».
Як інформує УМ, про це пише іранське державне агентство IRIB News, посилаючись на заяву місії Ірану при ООН у Нью-Йорку.
Напередодні, 10 травня, агентство Reuters із посиланням на власні джерела серед західних спецслужб і на регіонального посадовця написало, що Іран незабаром постачить Росії ракетні пускові установки для Fath-360, які мають дальність до 120 кілометрів і дозволять російським військам завдавати ударів по українських позиціях, військових об’єктах і населених пунктах поблизу лінії фронту.
Повідомлення про те, що Іран передає Росії дрони, лунають регулярно з 2022 року. Медіа також писали у 2023-му, що Іран надає РФ снаряди та набої. Офіційно Іран це спростовує. Тодішня речниця Білого дому Карін Жан-Пʼєр підтвердила, що за даними США, Росія отримувала від Ірану бойові безпілотники, зокрема Mohajer-6 і Shahed.
У червні 2023 року стало відомо, що Іран надає Росії матеріали для будівництва заводу з виробництва безпілотників у Республіці Татарстан — тоді Білий дім опублікував звіт про це і супутниковий знімок.
У серпні 2024 року в Reuters написали, що Іран збирається передати Росії сотні балістичних ракет Fath-360. Інформацію про передачу ракет 10 вересня підтвердив колишній держсекретар США Ентоні Блінкен. Через це США і Велика Британія ввели проти Ірану нові санкції.
У той же час адміністрація президента США Дональда Трампа прийме в подарунок від королівської родини Катару реактивний літак Boeing 747-8, який, найімовірніше, стане найрозкішнішим з усіх подарунків Сполученим Штатам від іноземних урядів.
Про це пише американське медіа ABC News з посиланням на джерела.
Подарунок від Катару Дональд Трамп використовуватиме як новий Air Force One до завершення його другого президентського терміну. Потім літак передадуть фонду президентської бібліотеки Трампа.
Очікується, що офіційно про подарунок оголосять наступного тижня, коли Трамп відвідає Катар у межах свого першого закордонного візиту. Також американський лідер завітає до Саудівської Аравії, Обʼєднаних Арабських Еміратів.
Дональд Трамп оглядав Boeing 747-8, який називають «летючим палацом» через надзвичайно розкішний інтерʼєр, в аеропорту Вест-Палм-Біч у лютому.
Такий безпрецедентний подарунок може викликати питання про його законність, адже американське законодавство забороняє урядовцям приймати дорогі подарунки від іноземних держав.
Джерела ABC News зазначають, що юристи Білого дому та Міністерства юстиції уже підготували правовий висновок для міністра оборони Піта Гегсета, у якому стверджують, що Міноборони має право прийняти цей літак як подарунок і передати його фонду президентської бібліотеки Трампа після завершення його президентства без порушень законів про хабарництво чи заборони на отримання подарунків від іноземних держав.
Генеральна прокурорка Пем Бонді й головний юрисконсульт Білого дому Девід Варрінгтон вважають це юридично допустимим, якщо літак передадуть до 1 січня 2029 року.
Спочатку Boeing 747-8 отримають Військово-повітряні сили США, які модифікують його до військових стандартів для перевезення президента США. Потім, не пізніше за 1 січня 2029 року, літак передадуть фонду президентської бібліотеки Трампа. Усі витрати покриватиме ВПС США.
Авіаексперти оцінюють вартість літака приблизно в $400 мільйонів (без урахування додаткового обладнання для безпеки та зв’язку).
Зараз флот Air Force One складається з двох літаків Boeing 747-200, які перебувають в експлуатації з 1990 року. Їх вирішили замінити ще у 2018 році, але це постійно відкладають через перевищення бюджету.
Як повідомляла УМ, дипломати G7 засудили Іран за надання балістичних ракет росії.
Китай, із початку повномасштабної війни росії в Україні, неодноразово кібератакував російські державні установи та оборонні компанії, щоб дістати їхні військові секрети. >>
"Шахед", обладнаний камерою, системою прямого радіокерування з росії та модулем штучного інтелекту (машинний зір). вперше виявили В Україні 18 червня. >>
Військова контррозвідка Служби безпеки за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України та командувача Військово-Морських сил ЗСУ затримала ще одного агента рф, який шпигував на ворога у Силах оборони. >>
Оновлену Стратегію державної національної політики готується затвердити Кремль – вона зосереджена на російській культурі і мові, зокрема і на окупованих територіях. >>
Новими ударами обмінялися Ізраїль та Іран – є жертви та руйнування. >>
У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області в середу, 18 червня, застрелили колаборанта, державного зрадника та воєнного злочинця Грицая Михайла Павловича. >>