Трампівський маразм: жаліє «втомленого» від війни путіна й докоряє Зеленського
Правитель росії володимир путін прагне домовленостей, а головною перешкодою на шляху до миру назвав не його, а відсутність "козирів" у Володимира Зеленського. >>
Зустріч представників України та "коаліції охочих" в Лондоні 23 квітня. (Фото: сайт ОП)
У Лондоні 23 квітня зустрілися представники України, Великої Британії, Німеччини та Франції для обговорення кроків із досягнення справедливого та стійкого миру в Україні.
Як інформує УМ, про це 23 квітня повідомили на сайті Офісу президента.
З українського боку в зустрічі взяли участь міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умєров і керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.
З боку країн – учасниць коаліції охочих – радник з питань національної безпеки Прем’єр-міністра Великої Британії Джонатан Пауелл, дипломатичний радник Президента Франції Еммануель Бонн і радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики та безпеки Єнс Пльотнер. Захід відбувся в офіційній резиденції Міністерства закордонних справ Великої Британії на запрошення очільника відомства Девіда Ламмі.
Зустріч у Лондоні стала продовженням зустрічі, яка відбулася в Парижі раніше.
Сторони наголосили на своїй відданості мирним зусиллям Президента США Дональда Трампа, щоб якомога швидше завершити війну та досягти справедливого та стійкого миру.
Учасники зустрічі в Лондоні домовилися продовжити діалог і регулярні контакти для досягнення головної мети – стійкого миру для України.
У свою чергу глава Офісу президента Андрій Єрмак у Телеграм також розповів про підсумки переговорів, між представниками Великої Британії, України, США, Франції та Німеччини, які відбулися сьогодні у «пониженому форматі».
Глава ОПУ нагадав, що це вже друга зустріч – попередня пройшла у Парижі.
«Сьогодні ми продовжили глибокий діалог, спрямований на досягнення справедливого та стійкого миру в Україні. Наголосили, що ми віддані мирним зусиллям Президента США Дональда Трампа», – написав Єрмак.
За його словами, сьогодні у Лондоні представники Британії, України, США, Франції та Німеччини домовилися про подальші регулярні консультації – для досягнення справедливого миру для України.
Він подякував партнерам за тверду підтримку та спільне прагнення якнайшвидше зупинити війну в Україні.
«Росія й надалі відмовляється від безумовного припинення вогню, затягуючи процес та намагаючись маніпулювати перемовинами. Але міжнародна єдність і чітка позиція наших партнерів не залишають їй шансів», – зазначив Єрмак.
Також в середу у Лондоні міністри Андрій Сибіга та Рустем Умєров зустрілися зі своїми колегами Девідом Леммі та Джоном Гілі.
При цьому державний секретар США Марко Рубіо вирішив не брати участі у сьогоднішніх переговорах: за інформацією ЗМІ через те, що Україна відхилила ключовий елемент «мирного плану» адміністрації Трампа – визнання Криму російським.
Через це міністри закордонних справ Великої Британії, Франції, Німеччини та України відклали сьогоднішні переговори у Лондоні на найвищому рівні.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив 23 квітня, що Україна наполягає на негайному, повному і безумовному припиненні вогню, і тому не виключає жодного з форматів, які можуть привести до миру.
Як повідомляла УМ, «Мир» по-Трампівськи: США вимагає від України прийняти російську окупацію.
Правитель росії володимир путін прагне домовленостей, а головною перешкодою на шляху до миру назвав не його, а відсутність "козирів" у Володимира Зеленського. >>
Володимир Мединський, голова російської делегації в Стамбулі, заявив на переговорах, що рф готова до нескінченної війни проти України, і погрожував захопити також Сумську і Харківську області. >>
Чи не єдиним позитивним результатом перемовин у Стамбулі 16 травня між українською та російською делегацією стала можливість масштабного обміну полоненими у форматі "тисяча на тисячу". >>
Прямі перемовини делегацій України та росії у Стамбулі є першими з 2022 року. >>
У разі неспроможності російською делегацією покаазати результати на перемовинах у Стамбулі, перш за все щодо припинення вогню, проти росії потрібно застосувати серйозні санкції. >>
Із 2022 року, як показало розслідування Financial Time, Україна втратила $770 мільйонів як аванси на поставу зброї, яку іноземні постачальники так і не відправили. Загалом Україна витратила на зброю $6–8 мільярдів із власного бюджету. >>