«Дружба» не завада: військові секрети рф – крадуть китайські хакери
Китай, із початку повномасштабної війни росії в Україні, неодноразово кібератакував російські державні установи та оборонні компанії, щоб дістати їхні військові секрети. >>
На боці рф воює понад 1500 найманців із 48 країн з усіх куточків світу: Європи, Азії, Африки та Америки.
На боці росії в повномасштабній війні проти України воюють найманці щонайменше із 48 країн. Тільки в Москві з квітня 2023 року до травня 2024 року могли набрати до армії рф понад півтори тисячі іноземців.
Як інформує УМ, про це йдеться у розслідуванні видання «Важные истории» після витоку з єдиної медичної інформаційно-аналітичної системи.
Усі іноземці-новобранці, які вступили до ЗС РФ у Москві, вказали як адресу проживання єдиний пункт відбору на контракт — вулицю Яблочкова, будинок 5, будівлю 1.
Журналістам вдалося встановити походження понад 1,3 тисячі іноземців, які пройшли через московський пункт відбору за період з квітня 2023 року до травня 2024 року. На першому місці за кількістю — найманці з країн Південної та Східної Азії (771 людина). На другому і третьому — держави колишнього СРСР (523 людини) і Африки (72 людини).
Однак найбільше іноземних найманців приїхали до Росії з Непалу. Пункт вербування на Яблочкова відвідали щонайменше 603 громадяни цієї країни. Це відбувається попри те, що влада Непалу просила Кремль не набирати громадян країни в армію РФ. Та вербування триває.
До участі у війні на боці Росії долучаються також громадяни країн, які сама ж російська влада вважає «недружніми». Серед них — двоє громадян США, а також мешканці європейських країн, зокрема Латвії (4 людини), Франції (2), Італії (2) та інших. Найбільше іноземців із Європи прибули з Сербії — держави, яку РФ вважає «дружньою».
Ще 71 найманець прибув із країн Близького Сходу, серед яких найбільше — з Єгипту (31 людина), Ірану (7), Алжиру (7), Іраку (2), Сирії (1), Туреччини (1) та інших. Ще 72 людини завербували до російської армії з африканських країн із високим рівнем безробіття та бідності. Найбільше з них приїхали з Гани (26 людей), Камеруну (10) та Сенегалу (8).
Відкриті дані підтверджують, що десятки іноземців, які мали реєстрацію за адресою вул. Яблочкова, воювали в Україні на боці Росії. Частина з них або загинула, або опинилася в полоні, або ж завершила службу за контрактом і залишила лави ЗС РФ. Водночас кілька найманців виїхали з Росії наступного дня або через кілька днів після візиту на Яблочкова.
Росія часто залучає іноземців до війни з Україною через обман — наприклад, пропонуючи роботу. Такі випадки почастішали наприкінці минулого року. У лютому 2024-го українська розвідка опублікувала список сирійських найманців, завербованих Росією для війни проти України — тоді в списку була 141 людина.
Наразі є встановлені факти вербування до російської армії громадян Непалу Індії, Сирії, Сербії та Сомалі. Також РФ вербувала до своєї армії нелегальних мігрантів з фінського кордону, які намагалися потрапити до ЄС через Росію. Щодо громадян Непалу та Індії, частина з них уже в полоні або загинули. У соцмережах є вже відео і з африканцями в складі окупаційних військ РФ в Україні.
У квітні 2025 року Володимир Зеленський заявив, що в Донецькій області захопили в полон двох громадян Китаю, які воювали у складі російської армії.
Додамо, що цими днями українські військові на Торецькому напрямку взяли в полон громадянина Сенегалу, який воював на боці рф.
Як повідомляла УМ,Із Буркіна-Фасо на Курщину: російські найманці з бригади «Ведмідь» залишають Африку.
Китай, із початку повномасштабної війни росії в Україні, неодноразово кібератакував російські державні установи та оборонні компанії, щоб дістати їхні військові секрети. >>
Україна в 19 червня в рамках стамбульських домовленостей повернула з російського полону ще одну групу захисників. >>
Військова контррозвідка Служби безпеки за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України та командувача Військово-Морських сил ЗСУ затримала ще одного агента рф, який шпигував на ворога у Силах оборони. >>
Для ідентифікація тіл загиблих українських громадян, які передала рф, Україні знадобиться понад рік. >>
До столиці Валлонії — Намюр у Бельгії — на запрошення громадської організації «Пшеничне Зерно» ASBL Grain de ble завітала зі своєю співучою родиною Руслана Лоцман, заслужена артистка України, кандидат педагогічних наук. >>
У ніч проти 17 червня рашисти знову завдали масованого удару по столиці. >>