У останню хвилину: американо-українська угода про корисні копалини зірвалась
У процесі підписання рамкової угоди про корисні копалини українська й американська сторони 30 квітня зіткнулися з «несподіваними труднощами» . >>
Президент України прибув до Норвегії з офіційним візитом. (Фото: скринщот з відео пресконференції)
Президент Володимир Зеленський рішуче заявив, що питання власності Запорізької АЕС не обговорювали зі США, але без контролю України вона працювати не буде.
Як інформує УМ, про це він сказав 20 березня на спільній з прем’єром Норвегії Йонасом Гаром Стьоре пресконференції під час свого візиту до країни.
Зеленський повідомив, що США хочуть забрати Запорізьку АЕС у росіян.
"Хочуть інвестувати, модернізувати. Це питання інше. Це питання відкрите. Ми можемо про це говорити. Але питання власності ми точно не обговорювали з президентом Трампом", – сказав він під час пресконференції в Осло в ході свого візиту в Норвегію.
Говорячи про "атомку", він зазначив, що "це належить нашій державі".
"Вони доєднані до європейської мережі. Для нас це серйозні гарантії енергобезпеки", - розповів Зеленський.
Нагадаємо, що МАГАТЕ було вимушене відкласти ротацію своєї місії на Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку росії. Працівники МАГАТЕ повідомили про гучні вибухи 5 січня біля Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).
Також президент України Володимир Зеленський заявив, що його американський колега Дональд Трамп не піднімав у розмовах з ним питання окупованого Росією Криму.
Його слова пролунали у відповідь на запитання журналіста про інформацію, яку поширили ЗМІ про те, що Трамп нібито розглядає можливість визнання окупованого Криму російською територією в межах потенційної угоди про припинення війни.
"Трамп зі мною не піднімав цього питання (про Крим – ред.). Ми говорили з ним про Крим ще у вересні в Нью-Йорку. Його цікавило, чому українці так люблять Крим, бо він чув це", – зазначив Зеленський.
За словами українського президента, у розмові з Трампом він сказав, що Крим є невід’ємною частиною України.
Варто зазначити, що нещодавно Зеленський визнав, що територіальні питання будуть на столі майбутніх мирних переговорів про закінчення війни.
Своєю чергою радник президента США з національної безпеки Майк Волц припустив, що майбутня угода про завершення війни Росії проти України може передбачати втрату останньою територій в обмін на "майбутні гарантії безпеки".
Крім того на пресконференції у Норвегії Володимир Зеленський заявив, що команда України 24 березня у Саудівській Аравії передасть США перелік об’єктів цивільної інфраструктури, які мають бути захищені від атак РФ. За його словами, це необхідно, щоб уникнути різного трактування цих домовленостей.
Президент зазначив, що це питання він порушив під час розмови з Дональдом Трампом. Зеленський наголосив, що важливо уникнути різного трактування цих домовленостей.
"З того, про що ми говорили з президентом Трампом, зміст наступний: припинення вогню щодо безпеки енергосистем обох країн. Тобто без будь-яких атак на енергетичну інфраструктуру, а також іншу цивільну інфраструктуру.
Я підняв це питання з президентом Трампом і сказав, тоді, на мою думку, наша сторона підготує (список – УП) об'єкти цивільної інфраструктури. Я не хочу, щоб було різне розуміння того, про що, дай Боже, сторони домовляться на наступній, найближчій зустрічі, яка буде в понеділок у Саудівській Аравії. Будуть технічні наші команди", - сказав Зеленський.
За словами українського президента, 24 березня у Саудівської Аравії американські посадовці зустрінуться окремо і з українською, і російською делегацією.
Спершу США зустрінуться з Україною, а потім з Росії, або ж ці зустрічі відбуватимуться паралельно "одній країні, на одну тематику", зазначив президент.
Як повідомляла УМ, Зеленський погодився припинити удари по енергетиці рф: Трамп вважає розмову «дуже хорошою».
У процесі підписання рамкової угоди про корисні копалини українська й американська сторони 30 квітня зіткнулися з «несподіваними труднощами» . >>
Інституційний аудит вищих військових навчальних закладів системи Міністерства оборони України починається 1 травня, позитивні результати якого стануть кроком до визнання дипломів у державах Альянсу. >>
Безпрецендентно жорстоке вбивство журналістки Вікторії Рощиної, тіло якої було передано українській стороні зі слідами тортур, є ще одним свідченням нелюдської жорстокості російських загарбників щодо українців, життя та свобода яких на ТОТ України завжди залишаються під загрозою. >>
На сайті державного проєкту "Хочу к своим" Станом на 30 квітня 2025представлено вже 300 профілів засуджених колаборантів, які бажають виїхати до РФ за умови повернення українців з російської неволі. >>
Спроби розхитати єдність українського суспільства.продовжує російська влада. Для реалізації політичних інтересів РФ в Україні Кремль визначив нових представників російської православної церкви, відповідальних за просування ідей "русского міра". >>
Попри тиск Сполучених Штатів стосовно мирної угоди, путін продовжує наполягати на своїх максималістських вимогах: росія досі хоче взяти під контроль чотири області України, які вона не повністю окупувала. >>