До Києва 20 березня прибув Європейський комісар з економіки, виробництва, імплементації та спрощення Валдіс Домбровскіс.
Як інформує УМ, про це 20 березня він повідомив у соцмережі Х.
Як зазначається, його візит пов’язаний із другим траншем фінансової допомоги ЄС Україні в розмірі 1 млрд євро. Ці кошти виділено в межах кредитної ініціативи ERA, яку координують країни G7.
Домбровскіс також підкреслив, що Європейський Союз і надалі підтримуватиме Україну. "Українці мають бути вільними у виборі майбутнього в центрі Європи", - зазначив він.
Цю інформацію підтвердив 20 березня й український премʼєр-міністр Денис Шмигаль у Телеграм, який зазначив , що Європейський Союз виділив Україні нову позику макрофінансової допомоги вартістю €1 мільярд у межах ініціативи країн «Великої сімки» під назвою Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA).
Це вже другий від ЄС транш коштом заморожених активів Росії. Ці гроші в Україні спрямують на пріоритетні видатки держбюджету. Конкретних напрямків Шмигаль не назвав.
У Єврокомісії уточнили, що також тривають перемовини з Україною щодо наступних виплат.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що цим платежем ЄС, зокрема, допомагає економіці України залишатися на курсі та відновлювати критичну інфраструктуру, пошкоджену атаками РФ.
«Заморожені російські активи мають працювати на користь нашої держави. І ми будемо працювати над тим, щоби повністю їх конфіскувати та спрямувати на відбудову України», — наголосив премʼєр-міністр України.
Зауважимо, що Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine передбачає фінансування України коштом прибутків від заморожених активів РФ, які перебувають в Євросоюзі та інших юрисдикціях.
Загалом за ініціативою G7 європейські партнери надали Україні вже €4 мільярди. Напередодні, 13 березня, Канада виділила Україні близько $1,7 мільярда в межах ініціативи ERA. Це перший транш від Канади, яка загалом виділила 5 мільярдів канадських доларів на ERA.
Загалом країни G7 у межах ERA мають надати Києву приблизно $50 мільярдів до кінця 2025 року. Гроші підуть на підтримку стабільності української економіки, фінансування соціальних і військових витрат, а також на відновлення критично важливої інфраструктури.
Як повідомляла УМ, 800 млрд євро від ЄС: фон дер Ляєн представила план підтримки України.