Новий солдат-робот «Лють» посилить підрозділи ЗСУ – Міноборони
Міноборони України кодифікувало й допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс "Лють" вітчизняного виробництва. >>
Перемовини між 37 союзниками щодо формування «коаліції волі» в разі досягнення миру в Україні очолили прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон.
Як інформує УМ, про це повідомило видання Bloomberg.
В межах цього об’єднання держави Європи, Азії та Співдружності націй надаватимуть фінансову допомогу, свої війська, літаки або військово-морські судна, щоб захистити Київ від нової російської агресії.
Як пише видання, Лондон і Париж намагаються посилити позицію Києва на переговорах, поки президент США Дональд Трамп хоче домогтися мирного врегулювання війни з РФ. Дві єдині ядерні держави Європи розробляють план, що гарантуватиме безпеку Україні.
Кожну країну запитали, що саме вона може надати коаліції, кажуть джерела Bloomberg. Тих, хто виключив виряджання військ в Україну, питали, чи згодні вони розмістити сухопутний контингент у сусідніх європейських країнах і який ще внесок готові зробити, включно з відправкою мінних тральщиків, кораблів, літаків, танків і надання розвідданих.
Австралія, Японія і Нова Зеландія, які не є членами НАТО, теж приєдналися до переговорів з Європою і Канадою. Найближчими днями воєначальники мають представити Стармеру і Макрону більш детальні варіанти миротворчих сил. Їх обговорять з іншими лідерами цими вихідними — у телефонному режимі.
Потім пропозицію представлять Трампу. Союзники сподіваються, що його вдасться переконати, і політик надасть гарантії безпеки США у вигляді військово-повітряних сил, розвідки й спостереження за кордонами без необхідності залучення американських миротворців.
Після переговорів США й Росії про припинення війни в Україні без участі Європи та Києва у Франції зібрали екстрену зустріч з лідерами ЄС. Одним з ключових питань стала відправка військ до України, які контролювали б перемирʼя. Це було й головною суперечкою вечора.
Президент Франції Емманюель Макрон пропонував розмістити європейські миротворчі сили за майбутньою лінією розмежування в Україні, а не безпосередньо на ній. Проти одразу виступили Німеччина, Італія, Іспанія та Польща. Натомість премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що його країна готова розгорнути війська в Україні й підтримати мирні домовленості «чоботами на землі й літаками в небі».
Головнокомандувач ЗС Швейцарії Томас Зюсслі заявив, що може відправити війська для майбутньої миротворчої місії в Україні, якщо про це проситимуть, а уряд не буде проти. Премʼєр-міністр Ірландії Мікхол Мартін сказав, що його країна теж готова відправити миротворців до України для повоєнної безпеки. Данія також до цього готова, як і Австралія, про що зазначив австралійський прем’єр Ентоні Албанезе. Прем’єр Бельгії Барт де Вевер вважає логічним, якщо Брюссель відправить війська в Україну. У Швеції не виключають таку можливість.
Тим часом парламент Болгарії ухвалив декларацію про те, що Збройні сили Болгарії не братимуть участі у воєнних діях в Україні. А в Румунії допустили, що зможуть стати центром транзиту військ для миротворчих західних сил в Україні, хоча парламент і не підтримує таку позицію тимчасового президента Іліє Болояна.
Bloomberg із посиланням на джерела пише, що Туреччина могла б розгорнути свої миротворчі сили в Україні, але не робитиме цього, якщо її не залучатимуть до всіх консультацій та підготовки формування миротворчої місії.
Як повідомляла УМ, Параноїдальні вимоги рф: демілітарізована зона та «демонтаж» влади в Україні.
Міноборони України кодифікувало й допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс "Лють" вітчизняного виробництва. >>
Під час спілкування з журналістами Дональд Трамп прокоментував напружену розмову, що сталася в Овальному кабінеті під час його зустрічі з Володимиром Зеленським 28 лютого. >>
В Україні послуги з дошкільної освіти стали доступнішими - вперше за історію зникли черги в дитячі садки. >>
Під час переговорів з президентом рф володимиром путіним, які заплановані на вівторок, 18 березня, президент США Дональд Трамп має відмовити його від деяких абсурдних вимог щодо України. >>
Телефонну розмову мали міністр закордонних справ України Андрій Сибіга і його колега з Південної Кореї Чо Те Юл: вони обговорили репатріацію північнокорейських військовополонених. >>
На 92-му році життя помер Василь Чебаник – видатний художник-графік, каліграф та автор шрифту «Рутенія». >>