Зеленський по дорозі до Брюсселя провів у літаку пресконференцію
Після зустрічі з лідерами ЄС у Лондоні Зеленський дав відповіді на запитання журналістів у літаку. >>
Каліняк заявив, що якби рф окупувала Київ, то Словаччина "нарешті мала б надійного сусіда".
Соратник проросійського прем'єра Роберта Фіцо, віцепрезидент словацької провладної партії Smer-SD Ерік Каліняк заявив, що якби російські війська захопили столицю України, то Словаччина "нарешті мала б надійного сусіда".
Як інформує УМ, про це він сказав в інтерв’ю для Interez, яке цитує 6 березня видання Aktuality.
Каліняка запитали, що означало б для Словаччини, якби в Києві були росіяни.
Він зазначив, що не хоче бачити росіян на кордонах зі Словаччиною, але водночас вважає росіян більш надійними партнерами, ніж українців.
"Я буду циніком і скажу, що ми б нарешті мали надійного сусіда.
Тому що, якщо ви подивитеся на словацько-українські відносини й скільки разів нам доводилося їх рятувати після того, як вони (українці - УМ.) вибудовували економічний конфлікт з Росією, і скільки разів вони не змогли нам допомогти, то з цього погляду росіяни для нас є більш надійним партнером", – сказав віцепрезидент Smer-SD.
Опозиційна партія "Прогресивна Словаччина" вважає слова Каліняка державною зрадою.
Вони заявляють, що політика провладної партії — це "російська губернія".
"Фіцо тягне нас геть від Європи, спалює мости з нашими союзниками, віддає нас у руки путіну і Трампу. Це державна зрада. У нього немає на це легітимності, цей уряд має якомога швидше піти, а єдине рішення — це дострокові вибори", - вважають опозиційні політики.
Додамо лише, що вочевидь цей молодий словацький горе-політик погано вчив історію. Адже, як можна таке верзти після того, як 21 серпня — 11 вересня 1968 року танки совєтів здійснили вторгнення в тодішню ЧехоСловаччину (операція «Дунай») й чавили гусеницями співвітчизників нинішніх політиків-негідників-невігласів на кшталт Каліняка.



Як повідомляла УМ, Фіцо не переливки: у Словаччині відновилися масові протести проти уряду.
Після зустрічі з лідерами ЄС у Лондоні Зеленський дав відповіді на запитання журналістів у літаку. >>
Мер Дніпра Борис Філатов звинуватив уряд та парламент у "системному грабуванні територіальних громад" і пріоритетному фінансуванні політичних проектів замість потреб прифронтових міст. >>
У Лондоні під час виступу 8 грудня Фрідріх Мерц заявив, що має сумніви щодо змісту окремих документів, які Сполучені Штати передають європейським партнерам у межах перемовин про досягнення миру в Україні. >>
У Тайвані українські школярі вибороли 19 нагород на міжнародній виставці винаходів: вони, зокрема, досліджували технологію керування БПЛА під час дії РЕБ, метод виявлення екзопланет та альтернативний спосіб селекції рослин. >>
Лондон 8 грудня стає політичною точкою збору Європи: прем’єр Великої Британії Стармер приймає Зеленського, Макрона та Мерца. Європейські лідери терміново консолідуються >>
Законодавці США в неділю, 7 грудня, представили остаточний текст законопроєкту про оборонну політику, який передбачає рекордні витрати на національну безпеку, а також допомогу Україні. >>