Надра в «тумані»: ВРУ не зуміла викликати урядовців для роз’яснення угоди про копалини

13:13, 26.02.2025
Надра в «тумані»: ВРУ не зуміла викликати урядовців для роз’яснення угоди про копалини

Рада не змогла викликати Шмигаля для роз"яснення угоди про корисні копалини зі США.

Провальним виявилося голосування Верховна Рада за те, щоб викликати до парламенту урядовців, які беруть участь у перемовинах щодо угоди між Україною та США про рідкісноземельні метали. Зокрема, йдеться про прем'єра Дениса Шмигаля.

 

Як інформує УМ, про це 26 лютого повідомила співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

 

"Лише 114 депутатів підтримали вимогу "ЄС" і "Голосу" негайно викликати до ВР тих представників уряду, які ведуть перемовини про угоду про надра. ВР має право знати, що відбувається з українською власністю", - зазначила вона.

 

Своєю чергою депутат з "Голосу" Ярослав Железняк повідомив 26 лютого у Телеграм, що його пропозицію викликати в Раду прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністерку економіки Юлію Свириденко ставили на голосування двічі.

 

"Але Коаліція відмовляється голосувати. Причому аргументація: "урядовцям дуже важко зараз – не відволікайте їх", - додав нардеп.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що хоче укласти із президентом України Володимиром Зеленським угоду на 500 млрд доларів про доступ до рідкісноземельних ресурсів та природного газу в Україні в обмін на гарантії безпеки в будь-якому потенційному мирному врегулюванні.

 

Президент Зеленський заявив, що угода зі США про корисні копалини буде підписана на рівні міністрів за готовності і за умов гарантій. Наразі цей документ не готовий, щоб захистити інтерес України.

 

Згодом Трамп сказав, що Україна зірвала угоду щодо рідкісноземельних металів. Угода була потрібна, щоб США могли повернути витрачені на підтримку України кошти.

 

Адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні "покращений" проєкт угоди про корисні копалини, яка "відповідає українському законодавству".

 

Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо США хочуть бачити в угоді про корисні копалини конкретні цифри, то згідно з українським законодавством необхідна буде ратифікація Верховною Радою.

 

25 лютого видання Financisl Times повідомило, що Україна та США узгодили умови угоди щодо корисних копалин, у Києві готові підписати документ.

 

Як повідомляла УМ, ЄС пропонує альтернативну угоду Україні щодо «критичних корисних копалин».