«2000 метрів до Андріївки»: фільм Чернова завоював нагороду на фестивалі доккіно у Данії
Нагороду на фестивалі документального кіно CPH:DOX у Данії отримав фільм українського режисера Мстислава Чернова "2000 метрів до Андріївки". >>
Вибори в "концтаборі".
У столиці Литвиі білоруська діаспора проводить у неділю, 26 січня, акцію «Вибори без правил!» на тлі «виборів» президента у Білорусі.
Як інформує УМ, про це 26 січня повідомила білоруська редакція Радіо Свобода.
Перед Будинком уряду на площі Кудірки активісти ініціативи «Допомога» ReBelarus і Асоціації політв'язнів Білорусі встановили намет і прозору коробку, яка імітує виборчу дільницю. Бажаючих запрошують «проголосувати» та написати свою думку про вибори в Білорусі. На плакаті на наметі зазначається, що на білоруських виборах немає реальних кандидатів і вільних ЗМІ, а в країні сотні політв'язнів. Активісти також роздають листівки білоруською та литовською мовами.
Акція триватиме до вечора, після обіду очікується мітинг проти режиму Лукашенка та проти вкрадених «виборів».
Цього дня, пише литовський мовник Lrt, демократичні сили Білорусі, вимагаючи свободи в країні, у всьому світі влаштовують марші, демонстрації, виступи. За даними офісу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, акції протесту відбуваються у столицях різних європейських країн, а також у Шарлотті та Філадельфії (США). Сама лідерка опозиції візьме участь у ході та форумі у Варшаві.
Водночас російська служба Бі-бі-сі пише, що явка на достроковому голосуванні в РБ ще 24 січня перевищила 27%, вранці в неділю впритул підійшла до 50%. Заради цього, як писали білоруські незалежні ЗМІ, співробітникам держустанов були заборонені відпустки, з них вимагають 100% явки. Незалежне видання «Дзеркало» з посиланням на свої джерела пише, що від головних лікарів вимагали не відпускати та не виписувати хворих до понеділка, 27 січня, а до списку виборців включати навіть тих, хто перебуває у реанімації чи, наприклад, у термінальній стадії раку. Всі вони повинні будуть «проголосувати», навіть якщо будуть непритомними.
Основними спостерігачами на виборах будуть представники дружніх Білорусі країн СНД. Спостерігачів із західних країн, за даними ЦВК Білорусі, буде 17, і всі вони приїдуть на вибори окремо, а не як представники відомств.
За даними ЦВК Білорусі, вже до 10-ї ранку по Мінську явка на виборах майже досягла 50%.
Нагадаємо, що в Білорусі сьогодні, 26 січня, розпочалося голосування на президентських «виборах». Демократичні сили Білорусі неодноразово заявляли, що вимагатимуть невизнання цих «виборів» міжнародною спільнотою.
Депутати Європейського парламенту 22 січня закликали країни ЄС та міжнародне співтовариство не визнавати результати фейкових президентських виборів у Білорусі.
Наступного дня речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що визнання легітимності Лукашенка після «голосування» у Білорусі не є актуальним для України, яка також солідарна з позицією демократичних країн щодо відсутності умов для проведення у Білорусі виборів за стандартами ОБСЄ.
Висока представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас назвала «вибори» в країні фіктивними. А у Франції заявили, що на основі вже наявної інформації вважають «вибори» недемократичними та нелегітимними.
Як повідомляла УМ, Батька «розчулився»: Лукашенко помилував ще 20 політв'язнів-«екстремістів».
Нагороду на фестивалі документального кіно CPH:DOX у Данії отримав фільм українського режисера Мстислава Чернова "2000 метрів до Андріївки". >>
У Нідерландах посольство України підтримує тісні контакти з голландськими правоохоронними органами, які розслідують напад з ножем, який 27 березня влаштував у центрі Амстердама чоловік із, ймовірно, українським громадянством. >>
Зустріч «Коаліції охочих» у Парижі завершилася - про це свідчить від’їзд перших лідерів із Єлисейського палацу. >>
Збірна України у складі Ангеліни Брикіної, Олександра Окіпнюка та Дмитра Котовського здобула срібло у змішаних командних змаганнях на чемпіонаті світу 2025 з фрістайлу та сноубордингу, що проходить у швейцарському Енгадіні. >>
Включити білоруського добровольця Василя Веремейчика, який став на захист України у складі полку імені Кастуся Калиновського, до українських обмінних списків, просить його родина. На батьківщині йому може загрожувати смертна кара. >>
На комплексі Poličské strojírny у Світавському районі Чехії вранці у вівторок, 25 березня, стався вибух на складі боєприпасів. >>