Ставлення українців до росіян, російськомовних, біженців та ВПО - опитування КМІС
В цілому українці непогано ставляться до російськомовних співгромадян. До росіян за національністю ставлення значно гірше, але воно дещо покращилося. >>
Трамп призупиняє зовнішню допомогу США на 90 днів до розгляду. (Фото: Evan Vucci)
Указ про тимчасове призупинення усіх програм зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на 90 днів підписаву понеділок, 20 січня, президент США Дональд Трамп.
Як інформує УМ, про це повідомило видання Associated Press.
Зазначається, що Трамп вдався до такого кроку, щоб визначити відповідність програм зовнішньої допомоги цілям його політики.
В АР зауважили, що не відразу було зрозуміло, на який обсяг допомоги вплине новий указ, оскільки фінансування багатьох програм вже виділено Конгресом і має бути виплачено, якщо цього не зробили раніше.
У підписаному Трампом указі йдеться, що індустрія допомоги та бюрократія не відповідають американським інтересам і в багатьох випадках суперечать американським цінностям, а також «слугують дестабілізації миру в усьому світі, просуваючи в іноземних державах ідеї, які прямо протилежні гармонійним і стабільним відносинам усередині країн і між ними».
Як наслідок, Трамп заявив, що жодна подальша іноземна допомога не буде виплачена у спосіб, який не буде повністю відповідати зовнішній політиці президента США.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив членам Комітету Сенату США з міжнародних відносин під час слухань щодо його затвердження минулого тижня, що «кожен долар, який ми витрачаємо, кожна програма, яку ми фінансуємо, кожна політика, яку ми проводимо, повинні бути виправдані відповіддю на три простих запитання: «Чи робить це Америку безпечнішою? Чи робить це Америку сильнішою? Чи робить це Америку більш процвітаючою?».
Підписаний Трампом указ залишає за Рубіо або призначеною ним особою право ухвалювати такі рішення після консультацій з Офісом менеджменту та бюджету США.
Крім того, 21 січня президент США Дональд Трамп підписав низку указів перед тисячами своїх прихильників у Capital One Arena у Вашингтоні.
А ось на іншому континенті російський диктатор володимир путін заявив про свою готовність до переговорів зі Сполученими Штатами щодо війни в Україні, однак висунув ультимативну вимогу – повну капітуляцію України.
Про це повідомив ISW.
Повідомляється, що Путін скликав засідання Ради безпеки Росії 20 січня, на якому він разом із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим підтвердили готовність Росії до мирних переговорів із новою адміністрацією президента США Дональда Трампа.
Путін наголосив, що будь-яке мирне врегулювання має базуватися на "усуненні першопричин" конфлікту, що, за його словами, включає виконання жорстких вимог Росії.
Дослівно: "Високопосадовці Кремля, зокрема Путін і Лавров, протягом останніх тижнів неодноразово наголошували, що Кремль відмовляється розглядати будь-які компроміси щодо вимог Путіна, висунутих наприкінці 2021 року – на початку 2022 року. Ці вимоги включають постійний "нейтральний" статус України, її невступ до НАТО, суворі обмеження на чисельність української армії та відсторонення українського уряду від влади".
путін також заявив, що у 2021 році тодішній президент США Джо Байден пропонував відкласти вступ України до НАТО на 10-15 років, але навіть це не запобігло російському вторгненню, яке, за його словами, було "неминучим через дії НАТО".
Ключові висновки ISW:
Головнокомандувач Збройних сил України, генерал Олександр Сирський, повідомив 20 січня, що російські війська зазнали понад 434 000 втрат у 2024 році, з яких 150 000 загинули в боях.
Правитель Росії Володимир Путін підтвердив 20 січня, що Кремль готовий вести переговори зі Сполученими Штатами про війну в Україні, але зазначив, що не відступить від своїх вимог щодо повної капітуляції України.
Як повідомляється, 20 січня українські війська завдали удару по авіабудівному заводу в Казані, Республіка Татарстан, у межах триваючої серії ударів, спрямованих на послаблення військового потенціалу Росії.
Українські удари по об'єктах російського військово-промислового комплексу, як повідомляється, впливають на боєздатність російських військ.
Влада Молдови та Придністров'я продовжує докладати зусиль для забезпечення Придністров'я європейським газом.
Російські війська просунулися вперед поблизу Торецька, Покровська та Курахового.
Російський воєнкор і колишній інструктор "Штурму-З" повторив 20 січня скарги, які російські воєнкори вперше висловили в травні 2024 року, щодо недостатнього контролю якості російських артилерійських снарядів.
Як повідомляла УМ, соратник Трампа назвав три пункти для припинення російсько-української війни.
В цілому українці непогано ставляться до російськомовних співгромадян. До росіян за національністю ставлення значно гірше, але воно дещо покращилося. >>
Безпілотники атакували в ніч на 21 січня об'єкти військової та критичної інфраструктури на території росії зокрема, Смоленський авіаційний завод, який виготовляє штурмовики Су-25. >>
АРМА та Консультативна рада у справах ветеранівпри Президентові України 20 січня підписали Меморандум про співпрацю. Мета документа, підписаного головою АРМА Оленою Думою і головою ради Сергієм Куніциним – підтримка ветеранів, учасників бойових дій, людей з інвалідністю та сімей загиблих захисників. >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Вперше Кабінет міністрів України затвердив перелік із 22 науково-технічних розробок у межах виконання державного замовлення на 2025-2026 роки. >>
Повернення до Білого дому новообраний президент США Дональд Трамп відзначає рекордним збором коштів у розмірі 250 мільйонів доларів на інавгураційні заходи. >>