Змагалося більше 10 000 команд: українська команда виграла хакатон NASA

19:44, 17.01.2025
Змагалося більше 10 000 команд: українська команда виграла хакатон NASA

Команда з Києва виграла хакатон NASA. (Фото: Фейсбук Роман Малькевич)

Перше місце у міжнародному хакатоні NASA Space Apps Challenge 2024зайняла Команда українських розробників.

 

У змаганні взяли участь більше 90 000 айтівців з усього світу, а 10 000 команд створили свої проєкти.

 

Як інформує УМ, про це йдеться у дописі в соцмережі Facebook Романа Малькевича, який був Local Lead цих змагань у Києві, під час хакатону NASA Space Apps Challenge 2024 оцінювались безпосередньо NASA близько 1000 проєктів.

 

«Команда з Києва виграла хакатон NASA. Щоб було зрозуміло наскільки все серйозно, то в змаганні брало участь більше 90 000 людей зі всього світу і близько 10 000 команд створили проєкти. Близько 1000 проєктів оцінювались безпосередньо NASA. І серед них наша команда перемогла!

 

Вітаю команду і дякую всім причетним до цього», — написав Роман.

 

Він подякував партнерам, без яких важко було б реалізувати проєкт нашої команди NVS-knot,  що передбачає використання даних спостереження Землі для прийняття обґрунтованих сільськогосподарських рішень.

 

Серед партнерів опинилися IT-компанія Genesis, Ukrainian Startup Fund, Державний університет «Київський авіаційний інститут», проєкт MySat.

 

Додамо, що NASA Space Apps Challenge — це заснований у 2012 році міжнародний хакатон, який проходить під егідою Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) у різних країнах світу. Змагання відбуваються щороку і тривають 48 годин, протягом яких поціновувачі космосу з усього світу працюють над розв’язанням реальних завдань від NASA. У 2023 році у хакатоні в категорії «Найкраще використання даних» переміг проєкт української команди Storm Prophet з прогнозування геомагнітних штормів за допомогою аналізу даних DSCOVR та LSTM-моделей.

.

Нагадаємо, нещодавно NASA та компанія Firefly Aerospace запустили модуль Blue Ghost на Місяць. Перша місія модуля полягає у тому, щоб доставити на Місяць наукову апаратуру. Коли вантажі опиняться на Місяці, NASA почне випробовування та демонстрацію технологій буріння, збору зразків реголіту (місячного каміння та ґрунту).

 

Як повідомляла УМ, 16 років очікування: на рекордно малу відстань зонд NASA наблизиться до Сонця.