Зеленський про плани окупантів на фронті, нову партію «Patriot» і тристоронні перемовини, фото
Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 10 квітня, поспілкувався з журналістами. >>
ЗМІ каратимуть за негативні коментарі про чиновників.
Верховною Радою України ухвалено законопроєкт №11321, яким уточнили покарання для онлайн-ЗМІ за "невидалення" негативних коментарів про посадовців під новинами.
Як інформує М, про це повідомила Судово-юридична газета.
Ініціатором законопроєкту виступив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
Так, було уточнено норму статті 117 Закону "Про медіа".
У ній встановлено, що суб’єкти у сфері онлайн-медіа звільняються від відповідальності за поширення недостовірної інформації, а також інформації, заборона поширення якої передбачена статтями 36, 42 та 119 цього Закону, якщо така інформація була поширена користувачами у розділах для коментування чи розміщення користувацьких публікацій на веб-сайті чи веб-сторінці такого медіа, за умови що суб’єкт у сфері онлайн-медіа обмежив доступ до такої інформації впродовж 3 робочих днів з моменту отримання відповідної скарги чи припису Національної ради або ухвали про відкриття відповідного провадження судом.
Медіа повинно видалити коментарі протягом 3 днів з дня отримання ухвали суду. Значна кількість посадовців називає недостовірною інформацію, яка містить щодо них негативний характер.
Раніше Велика Палата Верховного Суду визнала, що недостовірною визначають негативну інформацію, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного.
Також відповідно до внесених законопроєктом Ярослава Юрчишина змін медіа будуть звільняти від відповідальності, якщо вони дали слова спікера-посадовця не лише дослівно, але у й "переказі без спотворення суті".
Наразі медіа звільняються від ризику виплачувати кошти за рішенням суду у випадку, якщо таке відтворення є дослівним.
Як повідомляла УМ, «Полуничку» в народ: законопроєкт про декриміналізацію порно підтримав правоохоронний комітет ВРУ.
Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 10 квітня, поспілкувався з журналістами. >>
Схему привласнення земель природно-заповідного фонду Києва на понад 595 млн грн, до якої причетний колишній народний депутат Андрій Деркач, який підозрюється у держзраді та переховується в рф, викрито правоохоронцями. >>
Із часу початку «великої» війни загинуло 147 медійників, щонайменше 21 - під час виконання професійних обов'язків, а 28 українських журналістів досі залишається в полоні. >>
До наших читачів
На вiдмiну вiд електронних ЗМІ, друкованi видання дуже дороговартiснi у виробництвi. >>
Україна передала Сполученим Штатам запит щодо великоднього перемир'я, невідомо, чи зможуть його передати Росії. >>
У США Федеральний суд визнав незаконним рішення Агентства з глобальних медіа, яке спричинило масове відсторонення працівників "Голосу Америки", та зобов'язав повернути їх до роботи. >>